Ananasın

Ortasındaki sert şey yeniyor mu? Yoksa atıyor muyuz? Memur çocuğunun tropik meyvelerle imtihanı.

Yeniyor. Ben seviyorum da kemirmeyi:)

  • pshasha  (19.09.15 22:32:33)
İlla yiyecem diyosan yenir de ama genelde yenmez

  • anily  (19.09.15 22:38:17)
Ben de kemirmeyi seviyorum, yiyebilirsin

  • capitatum  (19.09.15 22:40:50)
acı orası. yenmez. hatta marketlerde atıyorlar ortasını.

  • sutlu nescafe  (19.09.15 22:50:31)
Yeme

  • mistreated  (19.09.15 22:50:49)
Atılır.

  • Lim5  (19.09.15 23:24:14)
yenir hocam bir memur çocuğu olarak seni anlıyorum :D ama mango vs. alırsan ortasındaki çekirdeği yemeğe çalışma.

  • captainmrg  (20.09.15 00:05:04)
Yenmez yahu. Hazir temizlenmis ananaslara bakin mesela, ortalari hep cikarilmistir.
Sonradan gorme memur cocugu olarak azicik asinayim tropik meyvelere.

  • letheavendangered  (20.09.15 00:37:10)
fakir çocuğum (memur çocuğu bile değilim düşünün) yenir, yerim yiyorum seviyorum kemirmeyi. ama zevk meselesi tabii sevmezsen yeme :)

  • selam  (20.09.15 00:59:57)
Yenmez. Servis ederken de ortasini atarlar zaten.
Ama ben kumpirin kabugunu yiyorum mesela, hala hayattayim.

  • stavro  (20.09.15 01:03:39 ~ 01:04:12)
ben yiyorum. kemirmek guzel

  • exlibris  (20.09.15 01:34:18)
Toplum bu konuda resmen ikiye bölünmüş durumda :D Isırıp baktım, tatsız geldi biraz, yemedim ben de.

  • bazilika  (20.09.15 13:14:05 ~ 13:14:48)
Düzgün kemirememişsin demek ki:d bi kere "meyveyse orası da meyve, para verildi sonuçta boşa gitmesin" kafasıyla yaklaşmamışsın olaya. Ortasını yiyen fakirdir, dolayısıyla yemen lazım. Günah günah:))

  • pshasha  (20.09.15 22:36:34)
ortasını ben de kemirenlerdenim, ama bu fakirlik-zenginlik göstergesi değildir bence artık, Umut Sarıkaya'nın bu konu üzerine de karikatürleri vardır, muzu-kiviyi-ananası falan zengin meyvesi olarak gösterdiği. Ama market ve pazarlarda gördüğüm kadarıyla bu meyveler artık içselleştirilmiş -her ne kadar Avrupa'ya göre pahalı olsa da- zaman zaman evlere girer olmuş, yabancılık pek kalmamış -bu genellemem elbette orta halli yaşayan haneleri kapsıyor-. Ama artık marketlerde-pazarlarda asıl zengin meyvelerini görüyoruz, nedir onlar: Avokado, mango, misket limonu falan. Bir avokado 3,5-4 lira ve neredeyse yarısı çekirdek, zengin olmayan benim gibi insanlar kırk yılın başında mideme kaliteli yağ girsin diye bundan aldığında acaba çekirdeğini bir şekilde değerlendirebilirmiyim diye düşünmüyor değil. Misket limonunun kilosu da 20 lira, ona hiç girmeyeyim.

EK: bu genellememi destekleyen unsur olarak düşük-orta gelirli ailelerin yaşadığı çevrelerdeki süpermarketlerin manav bölümünde ananas soyma aletinin varlığı gösterilebilir.

Kıtlık gören büyüklerimizin zamanında elmayı armudu hiç israf etmeden tamamıyla götürdüğüne şahit olan birisi olarak meyvenin yenilebilir bölgelerinin israf edilmemesi taraftarıyım.
  • candanag  (20.09.15 22:43:00 ~ 22:48:16)