THY Uçak Bileti - Çift İsimden Birisini Yazmak (İç Hat)

Dostlar merhaba. Önümüzdeki hafta THY ile iç hat uçuş gerçekleştireceğim. Biletimi online olarak THY'nin sitesinden almıştım.

2 ismim var onlar A ve B olsun, soyadım da C olsun. Fakat bileti alırken isim soyisim olarak B C olarak girdim. Yani ilk adım olan A'yı girmedim. Bu durum sıkıntı yaratır mı ? (Biletim promosyon değil yani esnek, düzeltme yaparlar mı?? )

Tc kimlik nonuzu girdiniz zaten online bilet için; sorun çıkarmaz.

  • Silsile  (19.09.15 21:24:54)
aynı durum için geçen thy musteri hizmetlerini aradım. biz yolcunun iki ismi var diye düzeltme notu yazıyoruz ama geçiş için garanti veremiyoruz, bazen güvenlik nedeni ile almayabiliyorlar dediler.

  • elorelia  (19.09.15 21:41:07)
niçin böyle bir şey yaptın?

  • sckxyss  (19.09.15 21:42:34)
Yani bence de sorun olmaması lazım ama bugün 2 kez aradım THY'yi. İlkinde sıkıntı çıkar uçuş gerçekleştiremezsiniz dedi, diğerinde iç hat olduğu için o kadar sıkıntı olmaz dedi.

Ama yani dediğiniz gibi hem TC girmişim hem kredi kartı benim adıma. Sıkıntı olacaksa da isim düzeltemez miyim ? İsim olayını hassas olduğu okudum, fakat dediğim gibi promosyon bilet değil ve bu ufak sıkıntının düzeltilmesi zor olmasa gerek. Ne kadar hiçbi şekilde isim değişikliği yapılamaz dense de.

@sckxyss;

Açıkcası yaptığımın farkında bile değildim, uçağın saati değiştiğinde onu onaylamak için aradığımda farkettik durumu.
  • laplace in hicbir sey bilmeyen oglu  (19.09.15 21:43:45 ~ 21:44:44)
Hicbir sorun cikmaz. ismim var, cesitli havayolu firmalariya yurtici ve yurtdisi ucuslarda hep tek isim yazdim. Hala da yaziyorum.

  • stavro  (19.09.15 21:51:14 ~ 21:52:08)
abim için pegasusta bunu yaptım düzeltmedik az önce belgrad'a indi. sıkıntı yok.

  • Mcfly  (20.09.15 00:01:41)