[]

hem windows hem de os x'te açılan usb bellek

Merhaba Arkadaşlar,

hem windows hem de os x'te açılan usb belleğim vardı. farklı bir bilgisayarda sunu yaptım. eve geldim mac'te açılan usb şimdi açılmıyor. şimdi ExFAT'a çevirmeye çalışıyordum ki bu sefer de bellektekileri silmekten korktum.

adımlar şöyleydi:

arama
disk izlencesi
sol alttan belleği seçtim
kaynak ve hedef çıktı karşıma
hedefe belleği sürüklesem bilgiler silinir mi?

:) bence kimse bilmiyor ama yine de şimdiden teşekkürler

 
benim tavsiye edecegim tek sey ExFAT yapmaman. 2 TB'lik harici diskim gitti bu format yuzunden daha onceden de baska belleklerim gitti. NTFS yapip, mac'de ntfs okuyan yazilim kurmak en akillisi veya sadece mac formatli olacak.


  • evimin paspasi  (17.09.15 19:51:15) 
@evimin paspasi, nasil gitti yahu sebebi neydi ki


  • ananiyimioguz  (17.09.15 19:57:19) 
sebepten ziyade harici hard diski hem mac hem de windows'da kullaniyordum ve daha once flash bellekleri de boyle ExFAT yapmistim hep sorun cikiyordu ya da belli bir part'i okumuyordu. bu harici de boyle oldu sebebini bilmiyorum ama her ne kadar uyumlu gibi gozukse de aslinda her bellek kendi kullanilacak sistem dosyasi ile formatlanmali. en azindan ben bunu ogrendim.


  • evimin paspasi  (17.09.15 20:00:24) 
E peki şimdi hepsi uçacak mı içindekilerin? Ben nasıl kurtarıcam?


  • dengelisiz  (17.09.15 20:05:28) 
sunun gibi programlar mevcut bunlara bakabilirsin,

itunes.apple.com
  • evimin paspasi  (17.09.15 20:08:17) 
arkadaşlar olayı çözdüm. Meğer flaş belleğe virüs bulaşmış, ondan kurtuldum. şu video yardımı ile www.youtube.com

veriyi kurtardım.
  • dengelisiz  (18.09.15 08:25:55) 
hadi gecmis olsun.


  • evimin paspasi  (18.09.15 08:31:46) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.