[]

kaza yaparsam tutanak vs. ne yapacağımı bilmiyorum

şehir içinde hatalı veya hatalı olmadığım bir durumda bir araba ile çarpışsam/sürtsem ne yapacağımı bilmiyorum. bu durumda arabayı hareketsiz bekletmek mi gerekir? tutanaklar nasıl doldurulur? iki taraf da haklı olduğunu iddia ediyorsa nasıl ilerlenir ?

sorular çok, tecrübeli bir arkadaş yardımcı olur mu? teşekkürler


 
Resim çekip arabayı güvenli bir yere çekmeniz yeterlidir.

Gerilmiyoruz , tartışmıyoruz ve kaza olduğunu unutmuyoruz.

En güzeli bilmiyorsanız kaza anında sigorta acentenizi arayın.Ben müşterilerime öyle söylüyorum gece bile olsa beni arıyorlar.
  • member of illuminati  (17.09.15 15:58:30) 
tutanaktaki iki kısma da her taraf kendine göre açıklama yapıyor. mutabakata varmanıza gerek yok. çizim ve fotolar önemli.
yakınlarda trafik lambası varsa, lambanın üzerindeki numarayı da yazın.

  • sttc  (17.09.15 16:01:06 ~ 16:01:31) 
öncelikle kaza yerinin ve şeklinin fotoğrafını çekmelisin. mümkünse farklı farklı 10-15 tane çek. hatta 50 mt, 100 mt gerilerden dahi çeksen çok işe yarar. (nedeni de var da uzun uzadıya yazmayayım şimdi)
sonra kaza tespit tutanağı doldurmalısınız karşı sürücüyle. tutanakta zaten örneği vardır. yolun şeklini kaza anının resmedilmesi cadde sokak isimleri gibi detaylar önemli.
eğer ikinizde iyi niyetliyseniz yani suçu olan suçunu kabul ediyorsa bir sorun çıkmaz.
sonra o tutanağı ikinzide imzalayacaksınız. bir kopyası bir kopyası onda kalacak.
birbirinizin ehliyet ve ruhsat fotokopilerini alacaksınız, sonra herkes kendi sigortacısına.
  • etna  (17.09.15 16:01:40) 
Trafik kazası uygulamaları var indirin. Konumunuza kadar her şeyi alıyor fotoğraf çekiyosunuz bilgileri dolduruyosunuz kendisi iletiyor gerekli mercilere sigortacıya falan.


  • pshasha  (17.09.15 19:23:28) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.