Boğaziçi, odtü, itü mezunlarının maaşları?

yeni mezun olup 2000 TL'nin altında maaşı olan var mı hiç?

3 senelik tecrübe ile 5000 TL'nin altında maaşı olan var mı hiç?

yoksa duyduklarım efsane mi ?

çok var.

  • dahili meddah  (17.09.15 11:16:34)
yeni mezun 2000 tl üstü işe giriyorlar.
3 senelik tecrübe ile 5000 alamayan çok var.

  • nedendir bilinmez  (17.09.15 11:19:52)
arkadaşım iktisattan mezun oldu. 1800 ile başladı. ben de 2000 ile başlayabileceğimi zannetmiyorum. odtü iktisadi ve idari bilimler böyle.

  • sporty  (17.09.15 11:20:21 ~ 11:21:41)
Özellikle itüden mezun olup 2000 altıyla Başlayan kimseyi görmedim ben. Mühendislikler için konuşuyorum. Diğer okullarda o şekildedir muhtemelen. Ama 3 sene sonunda 5 bin olur mu bilemiyorum. Sanmıyorum da açıkçası maalesef belli başlı şirketler/sektörler harici.

  • theworldismine  (17.09.15 11:22:59 ~ 11:25:06)
o citayi bi 7500-8000 yap sonra konusalim.
alti para degil özellikle istanbulda.

  • fleshbloodmore  (17.09.15 11:23:55)
odtü makine mezunu arkadaşım 3500 tl alıyor 3 yıl oldu. (aselsan)
sözel bölümlerde hiç iş yok.
zaten odtü işletme iktisatın puanları çok düştü. mezunlar hep devlet ya da müfettişlik kasıyor.
boğaziçi'ni bilmiyorum. kendini geliştirmeye bağlı.
her halukarda bir sözelci eğer 3 dil falan bilmiyorsa 3 bin üstü alamaz. ankara'da en azından.
sayısalcı(fen edebiyat fak. hariç) ya da sağlıkçı ise 3 bin mümkün.
  • biz de yeni kalkmistik  (17.09.15 11:32:44)
Peki bu trilyonluk daireleri kim alıyor arkadaş diye düşünmeden edemiyor insan.

  • amarat  (17.09.15 11:36:13)
tabii ki var.

yeni girişlerde 2000 üzeri iş bulur bence isterse. tabii bölüm de önemli. ama 3 sene 5000 altı çok net. çevremdeki çoğu iyi şirkette çalışan arkadaş 3 sene civarında 5000 bareminde alıyorlar +/-500 diyelim.

bir de 3000'e işe girsen firmların zam oranları çok çok düşük. hele bu dönemde türkiye'nin en büyük şirketleri bile kısıntıya gitmişken.. sene de %7-8 zam veriyorlar oradan hesap et. kaçla girersen 3 senede 5bin üzerine çıkarsın. tabii %15 zam veren şirket de vardır ama işte ben ortalama konuşuyorum. ort. %10 zam ile bak olaya..

milyonluk evleri boğaziçi odtü mezunları almıyor. babası zengin olanlar ve doğru kişiyi yalamayı bilenler alıyor.

edit: he bu arada bir de şu var, belki şimdi çıksa 5bin yerine 7bin verecek şirketler de var özellikle yabancı şirketler, ama inan karşılığında ya her gece mesai ya abuk subuk konumda bir iş yeri gibi şeyler bekliyorlar senden. öyle durduk yere sana fazla ğara vermiyorlar. karar bir noktada senin olabiliyor..
  • kaputt  (17.09.15 11:42:04 ~ 11:49:46)
maasla calisanlar almiyor emin olabilirsin

  • jedilance  (17.09.15 11:44:07)
işletme mezunuyum. arkadaşlarımdan ve kendimden anlatayım

mezun olmadan son sene herkes kpss dershanesine abandı. bölümün yüzde ellisi denetim firmalarına yada sap firmalarına girdi ki başlangıç maaşı 1800 falan. sapciler prim de alıyor ama satıl başına.

bir kısmı bankalara girdi. uzman yardımcısı 3000 küsür, müfettiş yardımcısı bankasına göre 4000 ila 6000 alıyor.

devlete kapak atanlar oldu. merkez bankası 5000 diğerleri 3000 küsür ile başladı.

bir de benim de aralarında olduğum iki kişilik grup yurtdışı teşkilatı olan devlet kurumuna girdi. biz de merkezde 3000 küsür, dışarıda 4000 euro gibi bir maaşla başladık. ben 3. senemdeyim 4k euro param var.

bir de tek tük amerikan şirketlerine girenler var onlar çok alıyor :D
  • ayiadam  (17.09.15 13:02:47)
@amarat calanlar, hak yiyenler özellikle böyle insanlari 2000 alti maasla calistiranlar.

  • fleshbloodmore  (17.09.15 15:41:47)