Bulgur, pirinç vs. neden kelebeklenir?

Kavanozun içinde bile kelebeklenmiş olmasının sebebi tam olarak nedir?

Siz bunun önüne nasıl geçiyorsunuz?

az miktarda alıyorum, ağzı iyi kapalı kavanoza koyup güneş almayan yere koyuyorum. Ama çözümü bu mu bilmem, yine de kelebeklenebilir. 'n iyi çözüm az almak.

  • whoosie  (17.09.15 09:09:48)
Ben de az alıyorum, yani bir paket bulgur mesela. Bunu ya iyi paketlemeye özen gösteriyorum ya da cam kavanozlarda tutup güzelce kapatıyorum. Gölgede falan da tutuyorum aslında, yazın hep aynı sorunu yaşıyorum.

  • dessy  (17.09.15 09:11:25)
önüne geçmiyorum, kavanozdaki kelebeğin evindeki kediden farkı nedir? daha şirin olması yaşama hakkı olmadığını mı gösterir?

bırak yesin yavrıcaklar. yavrııım. kıyamam.
  • [silinmiş]  (17.09.15 09:14:25)
kavanoz icine iki uc adet defne yapragi koyarsaniz bu durumu onlemis olursunuz.

  • nax  (17.09.15 09:17:24)
buzdolabında saklayın yer sorunu yoksa.

  • animalman  (17.09.15 09:17:51)
nax, defne yaprağını tazelemek mi gerekiyor? zamanla kuruyunca sıkıntı oluyor mu?

  • dessy  (17.09.15 09:21:01)
Deniz kenarı bir ildeyseniz nemden dolayı olabilir. İstanbul'da böyle oluyor sanırım.

  • amarat  (17.09.15 09:29:21)
defne yapragi zaten kurutulmus sekilde satilir. taze defne yapragi kullanirsaniz yaprak zamanla kuflenir.
kavanozdaki bakliyatlar bitene kadar ayni defne yapraklarini kullaniyorum. icindeki bitince yeni aldigim paketle yapraklari arada bir degistiyorum.
pirinc, bulgur, nohut gibi her turlu bakliyat ve findik, badem gibi kuruyemis paketlerine koyuyorum.
  • nax  (17.09.15 10:17:47)
defne yaprağı kokutmuyor mu kavanozdaki malzemeyi?

  • animalman  (17.09.15 10:54:51)