[]

Wifi sınırlı erişim sorunu

1 ay önce 1 haftalığına yurt dışına çıktım, çıkarken de modemi kapatmıştım, döndüğümde modemi açtım ve o gün bugündür neredeyse yarım saatte bir internetim kablosuzda sınırlı erişim uyarısı veriyor, ethernetle bağlandığımda bi sıkıntı yok. ethernetle 4-5 saat online oynuyorum kopma olmuyor ama kablosuza geçince sık sık sınırlı erişim hatası alıyorum, bağlantıyı kes deyip yeniden bağlanınca düzeliyor veya 1-2 dakka sonra kendiliğinden düzeliyor, sonra bi daha bi daha.

Forumlarda manuel ip atamayı çözüm olarak yazmışlar ama o da kar etmedi. Ne yapmam lazım? Bakmadığım yerli-yabancı forum, denemediğim yöntem kalmadı. Modemin içinden bi ayar falan mı yapmalıyım, bi çözüm varsa esirgemeyin.


 
servis saglayicini aradin mi?


  • hjarteblod  (16.09.15 23:34:50) 
hayır aramadım, yani bu sorun sağlayıcıdan kaynaklanabilir mi?


  • hubris  (16.09.15 23:37:06) 
kaynaklanmasa da sonucta sana internet hizmeti saglamak zorundalar :) modemini resetlemene yardimci olurlar, ne bileyim ping atarlar falan, goruntuleyebilirse hata hakkinda bilgi verir, olmadi ekip gonderir.


  • hjarteblod  (16.09.15 23:50:41) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.