Çamaşır Makinesi Arçelik mi Bosch Mu Almalıyız ?

Merhabalar. Emektar 16 senelik beko çamaşır makinemiz artık çalışmıyor. Dolayısıyla yeni bir makine alacağız. Aklımda bosch veya arçelik var. Aslında bosch almak istiyoruz fakat şu sıralar arçelik değişim kampanyası var. Eski makinemizi alıp bir miktar indirim yaptırabiliriz diye düşünüyorum. Fakat arçelik hakkında birçok olumsuz yorum okudum bu yüzden bosch mu almalı diye düşünüyoruz. Özellikle arçelik hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Arçelikte sorun yaşamazsın diyorsanız yarın gidip alacağız. Düşündüğümüz arçelik modeli 7123 ycm. Bosch modeli wak20210tr.

miele alın.

  • franz kafka  (16.09.15 22:51:27)
Miele baya tuzlu. Çok kaliteli olduğunu biliyorum ama bizim bütçenin aşırı üstünde

  • bluedad  (16.09.15 23:06:06)
zamanında cok araştırmıştım bu konuyu. arçelik hiç önerilmiyor. ikisinden birinde kararlıysanız bosch derim ama ben electrolux aldım cok memnunum. marka ve modeli yazarak donanımhaber'de aratırsanız bayagı katkısı olacaktır.

  • denne  (16.09.15 23:12:08 ~ 23:16:35)
Bosch. Yerli almam

  • all girls dream  (16.09.15 23:16:30)
Arçelik 7103 y var bende 1 2 aydır, memnunum şu ana kadar. Değişim kampanyası ben alırken yoktu, yeni mı çıkmış? Ayrıca dolardan olsa gerek zam gelmiş, 1069a almıştım makineyi şimdi 1129 olmuş.

  • inheritance  (16.09.15 23:21:13)
Hocam yeni çıktı sanırım ben de 2-3 gün önce tv reklamında gördüm değişim kampanyasını. Hem beko hem arçelik. Hangi marka olursa olsun alıyor ikiside

  • bluedad  (16.09.15 23:25:51)
valla ben on kusur senedir bozulsun yenisini aliyim diye bekledigim arcelik marka buzdolabi camasir bulasik makinesi ile yasiyorum. eski bekar evimden kaldi, orada kullandim, depoda yatti, sonra iki kere tasindim dalan hala inatla bozulmuyorlar. bizdeki en basit modellerinden biri oldugu icin de olabilir, zira ne kadar mekanik olursa, elektronigi azolursa o kadar uzun omurlu oluyor bu aletler. kombi de en az 20 yillik ben ikinci sahibiyim.

  • mavicorap  (16.09.15 23:31:01)
Kesinlikle Bosch almayın, paranızla rezil olursunuz. Servisi montaj yerini beğenmez, o kablo ordan geçmemeli der, bağlamadan gider. Parçası lazım olsa çok pahalıdır. Arçelik alın; kendisi ucuz, parçası ucuz, servisi gelince her türlü çözer sorunu.

  • grgn  (16.09.15 23:34:05)
arçelik i tavsiye ederim. 4-5 senedir kullanıyorum hiçbir yamuğunu görmedim.

ayrıca arçelikte hem elektronik hem donanım bölümünde çalışan akrabam var, onların referansı sağlam. satış sonrası destek konusunda da beyaz eşyada en iyisi arçelik.
  • yemrem  (16.09.15 23:36:06)
çok programlı vs aramıyorsan profilo.

(profilo,bosch ve siemens aynı ürünler)
  • sttc  (16.09.15 23:52:44)
hocam içine otomasyon giren bir konuda almanlarla türkleri kıyasladığınızın farkında mısınız? hani rus fransız falan olsa neyse de alman yani.

  • icim urperiyor  (17.09.15 00:47:50)
Benim Köyde yaşayan 60 yaşındaki ilkokul mezunu annem de eline geçirdiği paralarla ( sabit geliri yok, çocukların gönderdikleri para ve kendi üretimi olan pekmez, Fındık vs den Kazandığı paralar) gitmiş eve Bosch marka buzdolabı ve set üstü ocak almış. Anne Bosch pahalıdır paranı keşke ucuz birşeye harcasaydın dedim, kaliteli olsun pahalı olsun ben gene biriktirdim dedi.

60 Yaşında elinde hiçbir teknolojik imkan bulunmayan (internet , mobil internet gibi) annem bile Bosch un daha kaliteli olduğunu düşünüp ve bilip ondan alışveriş yapıyor . Gerisini sen düşün
  • iason cape  (17.09.15 01:51:15)
bu arada arçelik alırsanız 140 liraya +4 yıl (toplamda 7 yıl) garanti yaptırın bence.

  • inheritance  (17.09.15 09:03:53)
tereddütsüz Bosch. arcelik asla ve asla alma ...

  • menny  (17.09.15 09:21:16)
Bosch alman üretimi bulursanız, Miele falan almanıza gerek kalmaz. Hem de Arçalik parasına :)

  • eksi sozluk e bir daha geldim  (17.09.15 10:02:08)
bosh alman+1

  • confessions of an adman  (17.09.15 10:24:33)
Arkadaşlar cevaplarınız için çok teşekkürler. Arçelikteki değişim kampanyasından yararlandık. Eski makinemizi alıp 200 TL indirim sağladılar. Dolayısıyla arçelik almış olduk. Aldığımız yetkili satıcı da tanıdık çıkınca iyi oldu.

  • bluedad  (17.09.15 17:30:01 ~ 17:32:12)