Göz doktoru varsa bakabilir mi? (sari nokta)

2 yil once basima bir olay gelmisti, Durup dururken baktigim yerde bir noktayi goremez oldum, o kismi bulanik mi goruyordum oyle bir sey, cok hatirlayamadim simdi. Yarim saat sonra gecmisti, en kisa surede hastaneye gitmistim ama bir sey cikmamisti. Bir 5-6 ay sonra yine oldu. Ama bu sefer once bir noktayi goremedim, sonra da hani normalde dumduz karsiya bakarken solu sagi da biraz gorursunuz, solu gorememistim. 15 dakika sonra falan o da gecti. O gun saat gec oldugu icin sonraki gun doktora gitmistim, bir test yapti, boyle bir yere bakiyorum, noktalar cikiyor, nokta gordukce dugmeye basiyorum falan. Yine bir sey cikmamisti. (halbuki bunun yasandigi an doktora gidebilsem, goremedigim bircok nokta olacakti.)

Neyse sadede gelirsem, simdi sari nokta reklamlari cikmaya baslayinca, suphelendim, Acaba sari nokta olabilir mi diye? Cunku belirtilerinin birebir tuttugu zamanlar olmus goruldugu uzere. Ama hep 55 yas uzeri falan diyor internette, ben daha 20 yasindayim. Korktum. Doktora gitsem eger sari nokta hastaligina sahipsem belli olur mu? 5-6 ay once gozum bozuk mu diye gitmistim, gozun bozuk degil demisti. Sari nokta isem, orada belli olur muydu?

aklına kötü şeyler getirme dostum göz doktoru değilim ama dediğin sorunları kardeşim yaşamıştı önemsiz bir şeyden ötürüydü (sinüzit başlangıcı gibi) geçti gitti bir daha hiç olmadı, sarı nokta falan değildir, yine de git bir dr baksın tabi, neyse sorun ilacını yazsın

  • theos ek mekhanes  (16.09.15 19:09:40)
amsler grid testi diye ara google'dan, kareli bir kagit gibi dusun, belli bir uzakliktan bakiyorsun.

  • opucuk baligi  (17.09.15 00:32:08)