ayetel kürsi

okur musunuz? Kötülüklerden koruyucu etkisi var mı?

benim at şeklinde patronusum var koruyor. tavsiye ederim.

  • nickimin hakkini veremedim  (16.09.15 00:20:05)
Bende +2 to all skills veren ayetel kürsi charm'ı var. Kilodumu fanilyemi de ters giymezsem takınca işim gücüm rast gidiyor.

  • mistreated  (16.09.15 00:26:20)
öyle olsaydı islam ülkelerinde insanlar iyilikten kanatlanırdı adeta. herkes kötülükten korunmuş olacağı için kötülük kalmazdı. ütopik bi hayat çıkardı ortaya.

ama öyle mi? sizce? öyle? mi?
  • innatedesire  (16.09.15 00:37:24)
her yola çıkışımda okurum. yolda işlerimiz hep rast gidiyor allah'a şükür...

  • gotic  (16.09.15 01:11:32)
okumam. yok.

  • rebellion  (16.09.15 01:36:09)
okurum. kötülükleri engellemek için kesin %100 çalışıyor panpa, diyemem öyle bi garantisi yok ama içini rahatlatır inanıyorsan.

  • littlejack  (16.09.15 02:30:07)
bir şeyleri okumak kötülüklerden korumaz. ayetler sadece okunmak için değil, okunup öğüt alınsın diye gönderildi. anlamadan okumak kuran ın ruhuna aykırı. yemek kitabı gibi düşün.okudukça yemek yapılmaz,okuduğunu uygularsan yemek olur.

  • ykyt  (16.09.15 07:12:04 ~ 07:12:17)
Faydası illaki olur ama, bir ayetel kürsi okumayla da olacak iş değil. Din ayetel kürsi okumayı tavsiye ediyor ama akıllı olmayı emrediyor.

Ayetel kürsiyi okudum yeaaa diyip sağa sola bakmadan yola dalan adam 100 kere okusa nolur, 1000 kere okusa nolur.
  • arnatuile  (16.09.15 07:24:23)
@ykyt bunu anlatmakdan dilimizde tuy bitiyor. +700
ayrica bubskilde sorarsan alay da edilmesi olasi. alayin da kalitelisi yapilmiş zaten.
ne kadar yavşak insanlariz. oku diye gonderilen bir sey var ama biz ya şunu yapsam işim goruluyor mu derdindeyiz hep.
  • sparkle kiddle  (16.09.15 08:01:47)
haçda adamların başına vinç düşüyor ölüyorlar, ayetel kursimi koruyacak seni..

  • magoria  (16.09.15 08:25:33 ~ 08:26:01)
felak ve nas sureleriyle birlikte okuyorum ve koruyucu etkisi olduğuna inanıyorum.

  • sayns  (16.09.15 08:47:54)
okumam, bilmiyorum zaten, bilseydim de okumazdim.
bana gore "kotuluklerden" koruyucu etki diye bir sey yok.

  • chaotic good  (16.09.15 09:18:30)
Aklıma her geldikçe, evden çıkarken, uyurken okurum. Okuduktan sonra başıma bir şey geldiğini hatırlamıyorum, tabi her şey olacağına varır ama yinede işlerimin daha yolunda gittiğini hissediyorum.
En başta kendimi daha güvende hissediyorum, içim ferahlıyor. Bence bu yeterli.

  • six packsiz  (16.09.15 09:23:23)
@magoria sence islam'da ölüm bir ceza mı? ölüm bazen bir kurtuluş değil midir?
Bakara-30: “Muhakkak ki ben, sizin bilmediklerinizi bilirim.”
Bu arada "hac" olacak.
  • six packsiz  (16.09.15 09:31:49)
Evet ayetel kürsi her zaman okunur.

Namazlarda da okunur. Ayetel kürsi ile ilgili bir sürü sahih hadis var fazieti hakkında
  • elifff83  (23.05.19 11:51:23)
Çocukluğumdan beri her gün muhakkak. Günde kaç defa okuduğumu saymıyorum bile. Sabah evden çocukları gönderirken, kendim evden çıkarken, arabada giderken, akşam uyumadan önce...

Bir de Fatiha suresi. Annem rahmetli olduğundan beri onun için, ama genelde şükür etmek amaçlı okuyorum ben Fatiha'yı.

Edit: Koruyucu etkisi var mı kısmına cevap vermemişim. Ben inanıyorum. Ramak kala kazalarından kim bilir kaç defa kurtulmuşumdur.
Türkçe'sini de öğrenin. Ben okurken aklımdan türkçe mealini de takip ederek okumaya çalışıyorum.
  • SiyamkedisiZorro  (23.05.19 12:19:58 ~ 12:23:12)
sıkışınca okurum. annem hep evden çıkarken tembihler işe giderken. :)
korur diye düşünürsen içini ferahlatır.

  • nıç  (23.05.19 12:28:47)