Akbil bayilerinin 5 lira altında akbil doldurmamasi

iettnin bir kuralı falan mı? 3 lira atayım dedim almadi adam. Birkaç seferdir de denk geliyorum böyle tutuma.

O akbil fişini bile kurtarmaz o 3 lira sdfgh böyle diyenler çıkyor da bazen. Aynı şey iddia oyununda da vardı. Adam bıktığından mı nedir bir ara oynatmıyordu bize. Tabi o zaman 1er 1er oynuyoruz, 18 yaş da altıyız.

  • Cursed Chico  (15.09.15 21:39:03)
iyice bokunu çıkarmışlar. tamam akbil doldurmadan gelip bakar mısınız içinde kaç tl var tipleri geliyordu ona tepki gösterdiler haklılar. ama sen 3 lira atmak istiyosan atarsın öyle bir hakları yok. çok yüz verilirse yakında 10 tlden aşağıda yükletmezler.

  • Wolfware  (15.09.15 21:44:24)
benim bildigim boyle bir sey yok adam kendi vermiyordur

  • partizan  (15.09.15 21:44:37)
Sariyer besiktas ve bugünde karakoy sahilde oldu bu gerçekten. Sanki iyilik yapmasını istiyoruz.

  • foseptik çukuru  (15.09.15 21:50:45)
ben 8-10 ay önce cevizlibağ'da üstgeçidin altındaki büfeden 2 lira doldurttuğumu biliyorum. serseriler.

  • der meister  (15.09.15 21:55:19)
Hatta aynen şu cümleyi duydum, "normalde almıyoruz ama bu seferlik doldurayım"

  • foseptik çukuru  (15.09.15 21:57:33)
Ankarada da en az 2

  • kablelvuku  (15.09.15 22:10:03)
Aynı şeyi Etiler'de bir büfe de yapmıştı bize geçen yaz. Saçma sapan kafaları var gerçekten.

  • BuddyGuy  (15.09.15 22:15:31)
mahallede bufeye 10 tl lik dolturmustum bir sefer, uzerimde de 1 liraliklar vardi, dedim 10 tane bir liralik vericem, bu yok olmaz bozuk para almiyoruz! dedi. yuklemis de bulundu. ben de dedim sen nasil esnafsin bozuk para isine yarar falan dediysem de o da geri adim atmadi. ben de o zaman yuklmeyi geri al dedim demeyi yapmiyorum, iptal ettirdim ve bir daha oraya adimimi bile atmadim.

herkes esnafligi ogrenecek, sanki bedavaya yukluyorlar :/
  • exlibris  (15.09.15 22:45:47)
konuyla alakasız olacak ama hazır akbilli soru bulmuşken şunu sorayım, büfelerin bundan bir kazancı var mı? biz 10 lira veriyoruz, karşılığında karta 10 lira yükletiyoruz. büfe ne kazanıyor? "şu kadar yüklersen şu kadar alırsın" şeklinde yüzde mi alıyorlar iett'den falan?

  • der meister  (15.09.15 22:51:06)
Oranlar 1% veya altı diye hatırlıyorum, yani söyledikleri gibi neredeyse kağıdını kurtarmayacak :D
Amaç ise müşteri çekmek, müşteri geldiğinde bir su alır kek alır gibisinden.

  • atom karincanin torunu  (15.09.15 23:09:46)
İçerden sağlam bilgim var: Bu büfeciler kendi keyiflerine böyle kural uyduruyor. Bir kuruş bile yükleniyor o aletlerden gerekirse.

Ayrıca nereden kar ediyor diyenler var, çok düşük bir kar payı var o kadar. Binde on beş kadar. Bin lira yükleyince, anca on beş kağıt kazanıyorlar.
  • feel the blanks  (15.09.15 23:12:48)
zamanında 35 kuruş doldurmuştum, aylık akbil vardı normalde bitmişti süresi. kartta tam basıştan 35 kuruş eksik vardı. dayaklıkmışım hakkaten.

  • inheritance  (16.09.15 09:32:59)
binde 15 bence hiç fena değil yahu. milletin otobüse minibüse binmek için harcadığı 100 liradan 1,5 lirayı sen alıyorsun. nefis iş. bir de atom karınca'nın dediği gibi, gelmişken bir su-sakız-kek alırlar durumu söz konusu. özellikle durak yakınındaki büfelerin önünün boş olduğunu görmedim ben daha, hep önümde ve arkamda 2-3 kişi oldu. günde 100 ve dolayısıyla 1,5 liradan çooook daha fazlasını kazanıyorlardır sanırım.

en iyisi işlek yerde büfe.
  • der meister  (16.09.15 19:02:21)