İkinci Üniversite Başvurusu

Selamlar olsun,

Bahsi geçen ikinci üniversite başvurusu için 2015-2016 dönemi öğrenciliğimi kanıtlayan belge isteniyor. Şehir dışında olduğum için okuldan alamıyorum, başkasına da verilmiyor. E-devlet'ten bugün öğrenci belgemi aldım, fakat okuldan onaylı değil. Üzerinde kimlik bilgilerim, bugünün tarihi, okula başladığım tarih var; ''kişinin öğrencilik hakkı vardır'' ve ''bu kişi şu şu üniversitenin öğrencisidir'' notu var. Başvuru için yeterli olur mu bu belge, bilenler beri gelsin..

Cevaplayanlar elleriniz dert görmesin. Sevgi, selam.

e-devletten alınan belge de barkot olması lazım..o sanırım okul imzası, kaşesi yerine geçiyor..

  • dedim dedim de kime dedim  (15.09.15 16:25:55)
Öğrenci işleri ile görüştüm, ''E-devletten alabilirsiniz, fakat onay olmaz.'' dediler. Bana bu garip gelmişti, işe yaramayacaksa belge niye verilsin ki..

  • balekmek  (15.09.15 16:31:09 ~ 16:36:36)
:) Oh çok doğru! Ben de bunu düşünüyordum artık.

  • balekmek  (15.09.15 16:52:59)
Selamlar olsun,

Okula kayıt olduysanız zaten ikinci üni kapsamında okulunuz çıkıyor. Yöksis'ten de veriyor çekmiyor mu?

Ben bugün başvurdum, lisans mezuniyetimi vermedi, son kayıt olduğum ama gitmediğim okulu verdi ben de ilk lisans mezuniyetimi, tek hatta, yazdım bu yüzden diploma fotokopisi istediler, ki zaten noterden almıştım.

Bence kayıt yap, parasını ödemeden internet çıktılarını al belki senden bu belgeyi istemezler.
  • amarat  (15.09.15 17:42:08 ~ 17:42:22)
Şu an kayıtlı olduğum lisans çıktı isaretledim. Zaten bu çıktıktan sonra hala neden belge istenir anlamış değilim. :)

  • balekmek  (15.09.15 22:17:50)