kapıda ödeme ile verilen sipariş

Merhaba,

Annem dün saçma sapan bir siteden birkenstock siparişi vermiş ucuz diye. adamlar belli ki dolandırıcı. ama allahtan akıllılık etmiş de kapıda ödemeyi seçmiş. şimdi gelen ürünü sorgusuz sualsiz "hayır istediğimiz ürün değil" diyerek reddedebiliyor muyuz? maraz filan çıkmaz değil mi?

Maraz çıkarmaz ayrısa çıkarsa nolucak seni nerden tanıyor hiç bir bilgin yok onda ben o değilim o adres benim değil desen bile olur anlındamı yazıyor senin sipariş verdiğin

  • Yaratıcı Nickli Helper  (15.09.15 10:55:14)
kargo firması getirecektir zaten. kutuyu açıp eğer gerçek olmadığını düşünürseniz bu gerçek değil, teslim almıyorum deyip geri verebilirsiniz kurye'ye. ya da hiç teslim almayın. ne yapabilirler ki zorla mı satacaklar.

  • mesene  (15.09.15 10:55:45)
kutuyu açmayın. sorun olmaz.

  • gonul_isleri  (15.09.15 10:57:56)
tabii ki reddedebilirsiniz. neticede getirecek olan kargo/ptt elemanı.

  • orient blue  (15.09.15 11:01:22)
almayın hiç,adres doğru ama ben değilim bu deyin bişey olmaz.

  • neda22  (15.09.15 11:02:25)
kargoyu aldığınıza dair imza atmadan evvel kuryeye kontrol etmek istiyorum deyin, ürüne bakın. ister alın ister almayın sonra. böyle bir hakkınız var.

  • uuth  (15.09.15 11:08:42)
Dolandırıcı olduğunu düşünüyorsanız hiç açmadan geri iade edin. Benim de babam televizyondan cep telefonu satıyorlar ya onlardan almış, kargo geldi kutuyu açalım kontrol edelim öyle alalım dedik, kargocu olmaz öyle isterseniz iade edin ama kutuyu açtırmam dedi. Biz de içine bakmadan kargoyu iade ettik.

  • Tutkun  (15.09.15 11:28:49)