Uçakta Panik Başladı.

Az önce antalya'dan Uçağa bindim. İstanbula doğru geliyorum.
Telefonumu kalkıştan önce uçak moduna getirdim.

kalkıştan 15 dakika sonra Kaptan pilot uçakta seyir esnasında telefon ve internet kullanabileceğimizi ve telefonlarımızı açık konuma getirebileceğimizin anonsunu yaptı.

Benimde aramam gereken yerler vardı. Hepsini tek tek aradım. Bazen gergin konuşmalar yaptım.

Uçakta bulunan yolcuların yarısından fazlası anonsu dinlememiş gibi bana tepki gösterdiler. ve Uçağın düşmesine sebep olacağımı söyleyerek üstüme yürüdüler.

Uçakta ciddi bir panik başladı. Hostesler beni kaptanın bulunduğu kabine getirdiler. burada fazlasıyla güvendeyim :)

Az sonra Atatürk Havalimanı'na inişte polisler benim ifademi almak üzere karakola götüreceklermiş. Tek korkum uçağın yarısından fazlası gergin ve yakalasalar beni öldürecek kadar sinirliler.

zaten 155'e de onlarca şikayet telefonu edilmiş :)

Az önce 6000 ft yükseklikte, aynı anda uçağın yarısının 155 nolu ihbar hattını aramış. :)

Size garip gelebilir ancak Son 45 dakika hayatımın en büyük keyfini yaşıyorum.

Uçakta telefon kullanabilmenin hiçbir tehlikesi yokken uçağın düşeceğini iddia edip üzerime saldıran 100^den fazla korkak sayesinde,
Şuanda Pilot kabininde istanbul'a doğru seyahat ediyorum.

Pilotlar ile kısa sürede iyi dostluk kurduk. Uçağın Kanat kısmında oturan 100'e yakın korkaklara, pilotlar ile çok gülüyoruz.

Gerçekten pilotluk keyifli bir meslekmiş.

Burada mutluyum. keşke pilot olsaymışım diye içimden hisler geçmeye başladı.

Sorum şu; yaşım 25 ! Bu yaştan sonra pilot olma şansım var mı?
Kaç yaşıma geldiğimde, Boeing 737-777 gibi dev uçakları kullanma fırsatına erişirim.

Konya semalarından Sevgilerle...

Caps ver Caps :)

Bu arada sorunu Yanındaki pilotlara sorsana delikanlı.
  • Lim5  (14.09.15 21:35:15 ~ 21:36:28)
hiç bir şekilde inandırıcı değil!

  • 7876  (14.09.15 21:36:00)
caps yoksa inanmayız, çok şüpheci insanlarız biz. caps istiyoruz.

  • loser blueser  (14.09.15 21:38:14)
6000 ft'de çeken baz istasyonu varsa helal olsun. iş yerinin 21. katında telefon çekmiyor amk. ne 6000 ft'i

  • hononu  (14.09.15 21:38:30)
ahahahaha hakikaten resim koysana

  • yalnizliktan devren kiralik  (14.09.15 21:38:58)
hakkaten pics or it didn't happen..

  • sen olmayan cocuk benim  (14.09.15 21:39:22)
jodie foster da orda mı?

  • gamaflex  (14.09.15 21:39:34)
oha çok harika. selam söyle

e olmazsa olmaz

pics or it didn't happen.
  • indescribable  (14.09.15 21:41:18)
yanlış bilmiyorsam -yanlışsa düzeltebilirsiniz- sivil havacılık kurallarına göre kokpite yolcu alınması kural dışı. bir yolcunun şikayeti ile anıra anıra gülen pilotlar da ayrıca yetkililere ifade verebilir durum gerçekse (ki hiç inandırıcı değil) komedinin alası o zaman olur.

  • wilhelmwasmuss  (14.09.15 21:43:01 ~ 21:44:49)
O internet o kadar yuksekten cekmez, yeme bizi.

  • fraise  (14.09.15 21:44:06)
Bir de o kadar olay oldu ve Antalya'dan yalnizca Konya'ya ya mi geldiniz!

Bircok telefon gorusmesi yaptin
Yolcularlar kavga ettin
10 kusur paragraf yazi yazdin...

Trolldur konu aciga kavusturulmustur!

sevgiler...
  • Traveller  (14.09.15 21:45:58)
@fraise

Oku !

eksisozluk.com
  • voyage  (14.09.15 21:48:57)
Amerikan hava sahasinda misin? Ya da business class yolcusu musun? Interneti gectim onlarca telefon gorusmesi yapacak sebeke yoktur.

  • fraise  (14.09.15 21:53:06)
@voyage

ekşide başlık arayıp bulup buraya yazıyorsun da bi capsi mi esirgiyorsun bizden? ayıp ayıp.
  • loser blueser  (14.09.15 21:53:48)
bize ayar verme, bize caps ver! :D

  • sen de git sen de unut  (14.09.15 21:55:28)
vurmayın beyler adam öldü.

  • komando kani var bende  (14.09.15 22:01:12)
45. dakika'da 6000 ft olduğumu yazmıştım.

bu arada heyecandan yanlış yazmışım. O sıralarda Bursa semalarındaydık.

Neyse, şuanda Karakolda bekletiliyorum. Gazetecilerde geldi.

Sanırım Başım belada!! Avukat var mı aranızda?
  • voyage  (14.09.15 22:03:15)
Hem pilot kabininde pilotlarla yolculuk yapacaksın hem de gelip buraya 25 yaşından sonra pilot olabilir miyim diye soracaksın. Biz de yedik. Mal yanındaki pilotlara sorsana bunu.

  • readmymind  (14.09.15 22:06:02)
@readmymind

Ulan Eşcinsel panda,

inişe geçmiş ve kule ile sürekli telsiz görüşmesi yapan pilotlarla hayat hikayemi mi paylaşacaktım.?
  • voyage  (14.09.15 22:11:11)
bir saniye , eşcinseli hakaret olarak mı kullanıyorsun ? yıl 2015 olmuş

  • allezz  (14.09.15 22:15:27)
millet sıkılınca ne yapıyorsunuz duyurusu açar sen hayal kurmuşsun ama hayatın yalan.

  • mrthany  (14.09.15 22:15:41)
serin hikaye

  • sta  (14.09.15 22:18:10)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . ________
. . . . . .. . . . . . . . . . . ,.-‘”. . . . . . . . . .~.,
. . . . . . . .. . . . . .,.-”. . . . . . . . . . . . . . . . . .“-.,
. . . . .. . . . . . ..,/. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ”:,
. . . . . . . .. .,?. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .\,
. . . . . . . . . /. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ,}
. . . . . . . . ./. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ,:^.}
. . . . . . . ./. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ,:”. . . ./
. . . . . . .?. . . __. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . :`. . . ./
. . . . . . . /__.(. . .“~-,_. . . . . . . . . . . . . . ,:`. . . .. ./
. . . . . . /(_. . ”~,_. . . ..“~,_. . . . . . . . . .,:. . . . _/
. . . .. .{.._$;_. . .”=,_. . . .“-,_. . . ,.-~-,}, .~”; /. .. .}
. . .. . .((. . .*~_. . . .”=-._. . .“;,,./
. . /” . . . ./. .. ../
. . . .. . .\~,. . ..“~.,. . . . . . . . . ... . .}. . . . . . ../
. . . . . .(. ..=-,,. . . .. . . . . . . . . . . ..(. . . ;_,,-”
. . . . . ../.~,. . ..-.. . . . . . . . . . . . . . ..\. . /\
. . . . . . \~.*-,. . . . . . . . . . . . . . . . . ..|,./.....\,__
,,_. . . . . }.>-._\. . . . . . . . . . . . . . . . . .|. . . . . . ..
=~-,
. .. =~-,_\_. . . \,. . . . . . . . . . . . . . . . .\
. . . . . . . . . .=~-,,.\,. . . . . . . . . . . . . . . .\
. . . . . . . . . . . . . . . .
:,, . . . . . . . . . . . . . \. . . . . . ..__
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .
=-,. . . . . . . . . .,%>--==
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . _\. . . . . ._,-%. . . ..
\ .
  • chaotic good  (14.09.15 22:32:32)
arkadaş trollemiyor beyler uçağın pilotu bendim. şu anda uçağın hostesi ile otel odasındayız. neyse biraz işimiz var sonra detayları yazarım.

  • canseven  (14.09.15 22:35:04)
Bi benzerini ben yaşamıştım.halinizi Anlıyorum.

eksisozluk.com
  • nadalforever86  (14.09.15 22:51:53)
Beyler üşenmedim;

-İstanbul Antalya arası toplamda 60 - 75 dakika havada kalan uçuşta paşa maşallah kalkıştan 15 dakika sonra anons ile birlikte konuşmaya başlıyor, sonra darp edileceği için uçuş ekibi personeli giriş çıkışı dahil sınırlandırılmış steril bölge olan kokpite sığındırılıyor ki kendisi inişte polis tarafından teslim alıncak bir zat.

-30.000 ft irtifada telefon görüşmesi yaptığını iddia ediyor, uçak kıçında baz istasyonuyla dolaşmadığına ve memleketimiz iç hat uçuşlarında wi-fi hizmeti veren herhangi bir havayolu şirketi bulunmadığına göre bir başka bombayı da burada patlatmış bulunuyor.

-Uydurduğu gibi 6.000 feet yükselik sırasında uçak ya tırmanıyordur ya yaklaşıyordur, düz uçuş yapmaz, dolayısıyla o irtifada yolculuk mümkün değil. Bursa'da da iniş takımlarını açmadığına göre varsın gerisini cansever düşünsün otelde.
  • seni paraya bogarim  (14.09.15 22:54:43)
Allezz + 1

  • Traveller  (14.09.15 23:10:41)
Palavra geldi bana

  • basond  (14.09.15 23:14:34)
oha küçük bi çocuğun rüyası veya hayal gücü resmen bu. nasıl bi vakit kaybısın ya.

  • innatedesire  (14.09.15 23:27:17)
Gecenlerde ben de Izmir'den Istanbul'a gelirken kaptan pilot aniden fenalasti, onu goren yardimci pilot da heyecandan bayildi, hostesler pilot olan var mi aranizda diye sordu, hic pilot cikmayinca ben ciktim ortaya, az biraz anlarim dedim. Flight simöulator'dan ogrendigim kadariyla kumanda ettim ucagi, zaten ben devraldigimda autopilot'taydi. Hostez kizi yan darafa oturtdum, ne soylersem yapacaksin, bana yardimci olacaksin dedim, tamam dedi. Tabi bu arada telsizden acil durum bildirimi de yaptim, Istanbul hava sahasini, atx aproaching hattini tamamen bosalttilar, itfaiyeler bilmemneler pist kenarinda hazir bekletiliyordu, neyse hizaladim artik, aproaching'deyiz "gear down" dedim hostes kiza o ne diye sordu, fazla zamanimiz yok indir iste dedim, yanlis anladi, "sirasi mi simdi yanlis anlamanin!" diye bagirdim, elimi atip down ettim gear'i, bir elim de dumende, gorerek inis yapiyoruz. Biraz sert bir inis oldu ama touchdown dedigi gibi bir alkis koptu ucakta, ucaktaki tum guzel genc kizlar bana asik oldu, anneler tesekkur edip dua ettiler.
O kaptan da bir sure musahade altinda kaldi, sonra istirahat aldi ama durumu iyi, yardimci pilot ise olaydan kisa bir sure sonra kendine geldi.
Tabi bu olay basina yansimadi, o yuzden bilmiyorsunuz. Olay tamamen gizli tutuldu, sorusturma baslatildi, beni de hala sorusturuyorlar. Su sorusturma bittikten sonra rahatlayacagim, 189 kisinin hayatini kurtardim, cok iyi hissediyorum, annecim seni de cok seviyorum. Sevgiler.
  • stavro  (15.09.15 00:31:15 ~ 00:51:00)
bende geçen uçaktaydım yine. iniş yapacağız uçak ha bire pas geçiyor tam niyetleniyor bir daha yükseliyor. dedim bir iş var kesin! hemen dikkat kesildim ve kulak kabarttım; tam tahmin ettiğim gibi! iniş takımları arızalıymış, yarıya kadar gelip geri kapanıyormuş. hemen yerimden fırladığım gibi ceketimi çıkardım ve uçağın alt bölümüne inip bir zıplayışta tekerin üzerine kondum, güç bela takımları dibine vura vura açtım. ben henüz teker üzerindeyken uçak iste iniş yaptı. Orada mutluydum, keşke süper kahraman olsaymışım dedim. Yani bu işi meslek olarak icra edip daha fazla hayat kurtarsaymışım dedim.

  • air  (15.09.15 01:19:50 ~ 01:20:10)