[]

laptop - wireless sorunu

dandik laptop'umun (casper) wireless'ini windows 10'da bi türlü kullanamıyorum, 2 defa windows 10 yükseltmesi yaptım toplamda, ikisinde de kablosuz internete bağlanamadım bi türlü. (ilkinde hdd'deki bad sectorler yüzünden alet kullanılmaz hale gelmişti, gittim ssd aldım tekrar win 7 yükleyip yükselttim)

biraz daha uğraşıcam mevzuyu çözmek için ama bi türlü beceremezsem aklıma wireless kartı değiştirmek geldi. işe yarar mı, yeni kart sorunsuz bi şekilde takılabiliyor mu laptopa hdd, ram vs. gibi?


 
wireless kart takılır. ama değiştirmeden önce aygıt yöneticisine girip, üzerinde ünlem işareti olan wireless kartını bulup device id'si ile arama yapabilirsin. tam olarak marka ve modelini bulup ona göre driverı daha kolay bulursun diye zannediyorum.


  • sutlu nescafe  (14.09.15 21:10:56) 
zaten mevcut kartın marka model herşeyi var elimde, geçmiş sürümleri dahil bütün driverları farklı farklı yöntemlerle yükleyip denedim, alet düzgün çalışıyor görünüyor ama bağlanmıyor işte internete bi türlü :D


  • loser blueser  (14.09.15 21:13:38) 
windows 10 ile mevcut kartın bir sıkıntısı varmıymış peki? böyle bir yazıya rastladın mı internette? belki yeni bir driver çıkacaktır win10 için.
win7'de sıkıntı yoktu heralde.

  • sutlu nescafe  (14.09.15 21:28:53) 
yok öyle bişey olmaması lazım.

yeni driver çıkmaz, zaten dandik bi markanın eski bi modeli, çok daha iyi markalar bile yeni driver çıkarmıyor windows 10 için.

işin saçma tarafı ilk win10 yükseltmemde yükseltmeden sonra gayet güzel çalışıyordu, ama sonra sıfırlama yaptım bi daha çalıştıramadım. şimdi ssd ile win 7 kurduktan sonra güzelce çalışıyordu, yükseltme yaptım çalışmamaya başladı. bi öyle bi böyle anlamadım valla.
  • loser blueser  (14.09.15 21:36:20) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.