yalıçapkını türü hasta kuş-önemli!

selamlar,

bugün yol kenarında türünü araştırdıktan sonra anladığımız bir kuş bulduk, aşağıdaki görselden görebilirsiniz,

www.fotografturk.com

bu hayvan çok hasta, veterinerle konuştum ama bu tip kuşları pek bilmediğini söyledi, milli parklar istanbul şubesini aradım, yarın sabah sizden alabiliriz dediler,

buraya kadar tamam, ama bu kuş yarın sabaha çıkar mı bilmiyorum,

sürekli hareketsiz yatıyor, hızlı hızlı nefes alıyor ve en kötüsü hiçbişey yiyip içmiyor,

internette balık, böcek yer dediği için ikisinden de verdim, ama mümkün değil, ağzına soktuğumda bile yutmuyor,

bana verebileceğiniz bir öneri var mı? yarına kadar yaşamasını istiyorum,

bu hayvanı bilen birileri varsa gelip alabilir burdan,

teşekkürler,

Floryada kuslar ustune uzmanlanmis bi vet. Var.serum bile takiyormus.googlelarsaniz bulabilirsiniz.

  • Esinsin  (14.09.15 16:16:26)
internette yabancı bir kaynakta şöyle bir öneri vardı;
kedi mamasını iyice ezip suyla karıştırıp cıvık bir püre yapıp, damlalıkla azar azar ağzına damlatabilirmişsiniz.
aynı şekilde su da verebilirsiniz, damlalık yoksa, suya batırılmış pamukla ağzına su damlatabilirsiniz azar azar, dikkat edin burnuna kaçmasın.
  • innerbliss  (14.09.15 16:18:17)
su çok önemli ya, mutlaka su içir halsizliğinin sebebi o olabilir.

ben de daha önce vahşi kuş bulup bakmıştım ama yırtıcı kuşlardı, suyu gagalarının üzerine damlatınca içiyorlardı. ilk başta boğulurlar diye korkmuştum ama sonra baktım çok güzel içiyor.
parmağını suya bandır ve burun deliklerine götür, parmak ucundan bi damla damlat, bakalım içecek mi...

yemek kısmı biraz garip, ben ağızlarını açıp veriyordum yiyorlardı ve bir süre sonra da ağızlarını açmaya gerek kalmadan gagalarının yanına getirince kendileri yiyorlardı. madem etle besleniyorlar, kıymayı ufacık top haline getir ve birazcık bastır böyle oval olsun sonra da ağzına koy belki yer.
  • azizakin  (14.09.15 16:30:31 ~ 16:30:58)