[]

işten çıkma bahaneleri

daha iyi bir iş buldum desem "hee ok" diyecek bir yerde değilim. patrona abi diyorum, samimiyiz yani. Ama imkanlar yeterli değil ve daha iyi şartlarda bir işe girdim. ne yapsam.
 
abi diyorsan daha kolay işin. abi benim gelecek planlarım var / evlenicem, yurtdışına çıkıcam kısa sürede çok para biriktirmem lazım o yüzden böyle bi iş buldum de, adam abinse gerçekten, anlayışla karşılar bence.


  • safepassage  (14.09.15 09:06:04) 
abi diyorsan daha zor işin. aranızdaki ilişki işçi/işveren'den öteye gitmiş artık samimi olmuşsunuz. yani sen onun için bir işçi değil bir dostsun. yani öyle ha deyip çıkamazsın. çıkmak istesen bile "burası senin yerin, vefa, arkadaşlık" kavramlarıyla tanışacaksın.


  • etna  (14.09.15 10:47:04) 
@etna aynen o şekil olduğu için çekiniyorum bende. ciddi bir olayımız olsaydı direk der çıkardım umrumda olmazdı.


  • six packsiz  (14.09.15 11:32:45) 
Adam "abinim ben senin" ayağına seni sömürüyormuş gibi geldi.

Daha iyi şartlarda iş bulduysa demek ki kendi piyasanı altında çalışıyorsun bu da gereksiz para kaybediyorsun demek.

İyi abi böyle yapmaz anlayacağın :)

Bence direkt söyle, daha fazla paraya ihtiyacım var, şöyle bir teklif geldi, kabul etmeyi düşünüyorum diye.

Ya abin (!) sana o kadar vermeye başlasın ya da güle güle de. Unutma ki sen daha fazla para kazanmak için ayrılmak istiyorsun, abin de daha fazla para kazanmak için diğer iş yerinden daha az para veriyor.
  • burfak  (14.09.15 13:10:03) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.