araba konusunda nasıl yapmalıyım

Üç yıl önce aldığım bir arabam var keyifle kullandım. Bu ay ise girince acaba dedim bi üst model falan nasıl olur diye. Sonra baktım da kredi çekmek falan borca girmek büyük işler. Diyorum ki acaba bunu mu yaptırsam. Şimdi bu arada 86 model. Sorunları dış görünüşü ortalama boyaya ihtiyacı var. Bi sifer sistemi kontrol edilmeli iç göğüs değişmeli bunlar aşağı yukarı diğer şeyler ile beraber bin ikizin arası tutar. Onun dışında yılda iki kez yağına falan baktırıp biniyorum. Sizce hiç harcama yapmayayım mı gittiği yere kadar gitsin mi yoksa yaptırayım birikim de yapıp istediğim seviyeye gelince o birikimimi o zaman mı yeni araba alayım

arabanın modelini söylersen daha iyi olur.

  • i am cookie monsters nipple  (13.09.15 21:23:58)
Citroën bx

  • kablelvuku  (13.09.15 21:34:48)
Ben olsam ülke bu durumdayken yüklü borca girmezdim. 2. ay gibi evlenmeye niyetlendik. O bile çok korkutuyor beni. İdare edebildiğiniz kadar edip birikim yapmak en mantıklısı.

  • isott  (13.09.15 21:38:29)
işe daha yeni başlamışken bence de fazla borca girme mevcut arabayla devam et, bakımını vs yaptırıp.

  • borumu  (13.09.15 22:05:41)
bence biraz masrafla delorean yaparsın o arabayı..

  • i am cookie monsters nipple  (13.09.15 22:16:11)
arabanın her parçasının yıl/km bazında yaşı vardır. araç 86 model bi yerini yaptırsan bi yeri arıza çıkartır. yanlız en önemli noktaları yağı ve suyu eğer araba yağsız ve susuz kalırsa tüm motoru yeniden yaptırmak zorunda kalırsın. araba kadar masraf açar. onun için yağına suyuna çok dikkat et.

  • komando kani var bende  (13.09.15 22:23:04)