pilot olmanın zorlukları ve süreci

-Kaç sertifika ve aşamadan sonra normal bir yolcu uçağı uçurabiliriz ?
-Pilot olan var mı aramızda ?
-Eğitime başlayıp olamayan var mı ?
-80 000 euro değer mi bu eğitime ? Sınavları veremezsek tekrar o kadar para ödiyoruz mu ?
-15 000 euro maasıı kaç yıllık pilota veriyorlar ?
-İş sıkıntısı ve maaş düsüklüğü ileride olabilir mi ?
-Bir de çok merak ettiğim uçuş personellerinin nasıl bir pasaportu oluyor ? Her ülkeye vizesiz giriyolar sonuçta özellike yurt dısı uçuşları için .
-Verilen sertifikayla amerika veye farklı bir ülkede iş bulabiliyor musunuz ?
Mesela atıyorum kafama göre ülke değiştirip iş bulabilir miyim ?
-Maaşları standart mı ? Yani uluslararası bir kurulusmu var belirleyen yoksa her şirket ne verirse mi artk ?

gelip benim cevabimi sileceginize bu adamin duyurusunu silin bi zahmet
benimkini silip diger cevaplari silmemeniz de ayri bi sacmalik da neyse.

cevap: paran varsa deger yoksa degmez.
  • chaotic good  (12.09.15 22:01:15)
Pilot degilim ama sureclere asina yakin arkadaslarimdan bildigim kadariyla:

1. 2-3 senelik bir egitim gerekiyor
2. Vardir mutlaka
3. O da vardir mutlaka
4. Degip degmeyecegi pilot olmayi ne kadar istediginize bagli
5. Herhalde 5 seneden sonra aliyorlardir
6. Oluyor zaten
7. Hayir vizesiz giremiyorlar, zaten cogu zaman gittikleri ulkede kalmiyorlar, havalimanindan bile cikmiyorlar. Sabah TR'den kalkan ucagi goturup aksam TR'ye donen ucagi getiriyorlar eger ABD vs okyanus otesi bir ucus degilse ki o ucuslara yillar sonra cok deneyimli pilotlar gidiyor.
8. Calisma izniniz yoksa baska ulkede is bulamiyorsunuz
9. Standart degil. hepsi ozel sirket neticede, hepsi farkli kisilere farkli maaslar veriyorlar
  • crown  (12.09.15 22:01:33 ~ 22:01:52)
-Pilot olmanın zorlukları nedir ?---> sınavları zordur sorumluluğu fazladır.
-Kaç sertifika ve aşamadan sonra normal bir yolcu uçağı uçurabiliriz ?---> 2 yıl diyim
-Pilot olan var mı aramızda ?----->Aramızda var
-Eğitime başlayıp olamayan var mı ?----->Evet var
-80 000 euro değer mi bu eğitime ? Sınavları veremezsek tekrar o kadar para ödiyoruz mu ?---->değer tekrar ödüyomusun bilmiyorum.
-15 000 euro maasıı kaç yıllık pilota veriyorlar ? ------> Türkiyede ödeyen bildiğim yok geniş gövdede uçarsan belki diyorum.
-İş sıkıntısı ve maaş düsüklüğü ileride olabilir mi ?----> Olabilir
-Bir de çok merak ettiğim uçuş personellerinin nasıl bir pasaportu oluyor ? Her ülkeye vizesiz giriyolar sonuçta özellike yurt dısı uçuşları için .----> Ahahahah normal bordo pasaportu oluyor. Landing kartı oluyor sözde tüm dünyada geçiyor ama kimse tınlamıyor. Vize işini indiğin ülkendeki temsilcin hallediyor. Vizesiz giremiyorsun yani 2-3 günlük geçici vize alıyorlar ekip için.
-Verilen sertifikayla amerika veye farklı bir ülkede iş bulabiliyor musunuz ?---->evet
Mesela atıyorum kafama göre ülke değiştirip iş bulabilir miyim ? ---->evet
-Maaşları standart mı ? Yani uluslararası bir kurulusmu var belirleyen yoksa her şirket ne verirse mi artk ?-----Kim ne verirse
  • basond  (12.09.15 22:04:56)