Çok iğrenç kurtçuklarla ilgili tiksinen okumasın

Arkadaşlar böyle iğrenç bir soru sormak istemezdim ama ne yazık ki iğrenç bir durumdayım. Bir ara tavuk mu ne pişirmiştik tencerede sonra kapağını kapatıp üstüne tabak vs koymuşuz. Tabaklar falan temiz aslında. Neyse unuttuk gitti tabi. Şimdi mutfağı temizlerken tabakları bir kaldırdım ki iğrenç beyaz kurtçuklar üremiş, bir kısmı ocağa taşmış hatta ama ölü olduğu için kurtçuk gibi görünmüyor. Allahtan sadece kahve cezvesi verdı ocakta ona bulaşmamışlar. Herşeyi cif'le yıkadım, ölmüşlerdir di mi? Peki herşeyi atmam gerekir di mi, o kadar tiksindim ki anlatamam.

biyolojik olarak atmana gerek yok
kaynar su + kimyasal temizleyici, tamamdır
ama senin miden almıyorsa sen bilirsin tabi
  • niye ama  (11.09.15 00:11:57)
ölmüşlerdir. hiçbir şeyi atmaya gerek yok. çamaşır suyunu su ile seyreltip onla yıkayın bir kez de. güzelce durulayın, hayata devam edin.

  • prodeq  (11.09.15 00:12:41)
o zaman kaynar su dökeyim ikinci turda
bir de cif yeter mi domestosa gerek var mı?

  • cy7  (11.09.15 00:12:43)
kaynar su yağı falan çözer de, domestosun veya herhangi başka bir çamaşır suyunun yapacağının üzerine bir şey de yapacağını pek zannetmiyorum.

ama tabi ki zararı da olmaz. dökün gitsin belli ki daha çok içe sinecek.
  • prodeq  (11.09.15 00:14:13)
çamaşır suyu ve sıcak su karışımı yaparsan, HIV virüsü veya deli dana prion'u olsa bile ölür. teknik olarak mars'ın yüzeyi ile aynı oranda yaşam belirtisi kalır tencerede.

  • harzem  (11.09.15 00:33:06)
ne atıcan ya. delilik ölçüsünde titizlik de fazla yani. yıka kullan işte.

  • i ve been mistreated  (11.09.15 05:24:32)