[]

İşten çıkarma, üstüne bir de maaştan kesme..

Part-time çalışan birini işten çıkarıyorlar, sonra ona işten çıkışla ilgili bir şeyler imzalattıktan bir süre sonra maaşını hesabına yatiriyorlar. Tam bir aylık olması gereken para, 300 lira kadar kesilmiş olarak geliyor. Müdürünü arayan arkadaşım "alacağım kalmamıştır diye imza atmasaydin, kesinti olmuş demek ki" falan diyerek insanı çileden çıkarıyor. Ne kesintisi olmuş olabilir ki? Bu arada, söz konusu firma H&M.
 
izin hakkı olmadığı halde izin kullanmış olabilir.


  • cek  (10.09.15 21:12:29) 
cek +1 avans da almış olabilir bi de. Büyük firmalarda hakkınız kalmaz gerekçesiz değildir kesinlikle.


  • kakao  (10.09.15 21:59:46) 
izin hakkı olmadığı halde 1 gün izin aldı ancak bir sonraki hafta ekstra 1 gün fazladan çalıştı. avans da almadı gerçekten.


  • vercingetorix  (10.09.15 22:36:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.