Turkcell vs Vodafone (tarife kıyaslayalım)

Daha önce Turkcell'e son olarak 113 TL, 173 TL, 154 TL gibi rakamlar ödediğimi, son 6 ayın minimum ödeme tutarının 80 tl olduğunu ve yurtdışı hizmetinden de zerre memnun olmadığımı anlatan bi duyuru açmış, Vodafone için çok sayıda övgü duymuştum. Bu yüzden bu ay Turkcell'le olan 13 senelik bağımı koparıp Vodafone'a geçmeyi planlıyordum.

Ama şimdi Turkcell bana bi teklif sundu, fatura ücretimi düşürüyorlar: 1000 dk + 1000 sms + 4gb internet = 59 TL yapalım diyorlar.

Vodafone'a geçersem de 7 GB + 4000 dk + Vodafone ve sabitlerle sınırsız konuşma +
4000 SMS = 75 TL olacak.

Sms'leri ve o kadar uzun konuşma dakikalarını zaten hiç kullanmadığım için onları es geçiyorum. Önem verdiğim 2 detay var, internet ve yurtdışı kullanımı. Internet 4gb da yeter bana ama yurtdışında Turkcell'in bu tarifesi inanılmaz kazık. Her çıkışımda minimum +100tl ödüyorum. Senede 3-4 kez böyle yurtdışı işlerim oluyor. Vodafon'un şu kavgada en büyük avantajı yurtdışında günlük 10 liraya, kendi tarifeni kullanmaya devam edebilmen.

Siz ne diyorsunuz, 59tl'ye Turkcell ama birkaç ayda bir 150-200 tl fatura mı yoksa 75 tl'ye vodafone mu? Karar vermek için son 10 günüm kaldı. Benim görmediğim/bilmediğim avantajlar/dezavantajlar neler?

Vodafone Red kampanyası gerçekten çok çok çok ekonomik ve şukela! Eğer yurtdışına sık çıkıyorsan (tabii gittiğin ülkelerin Red özelliğine sahip olması lazım, Vodafone'un sitesinden bakabilirsin), Vodafone derim. Neticede 15 TL fazla vermiş olacaksın.

İnternet hızı da Vodafone'un daha iyi.
  • dessy  (10.09.15 09:30:02)
Tabi ki vodafone. Bahsettiğn tarifeyi ben de kullanıyorum/red7. Ailende vodafone kullanan varsa o rakam 55 tl'ye geliyor. Bir de her yöne dakikalarınla çoğu avrupa ülkesini de normal arayabiliyorsun. Vodafone farkla alır bu kıyası. Zaten global düşünen insanlar öyle ya da böyle yöneliyor vodafone'a. Turkcell türk kızı gibi trip atıyor. O olmaz, bu olmaz.

  • everythingok  (10.09.15 09:32:15)
vodafone + 1.
red avantajları da cabası. www.vodafone.com.tr

  • inheritance  (10.09.15 09:42:06)
Yurt dışı için vodafone hat al. Turkcell dursun. Aradaki kalite farkı yüksek...

  • Frederick Co  (10.09.15 09:56:35)
Daha gecen ay babam vodafone hattini yurtdisi kazigi yuzunden kapattirma karari aldi. Sirketin 15 hatti var belki, ilk asamada 8 tanesini avea yapti. Ki 15-20 senedir telsim-vodafone'lular

Vodafone ile gorustugunde cin'e gidecegini kesin belirtmis olmasina ragmen internetten gecirmisler. 800 lira mi ne fatura gelmis cus yani. Cakalliklari da yokd egil hani dikkatli ol :)
Bi de benim internetim (turkcell) her ortamda onlarinkinden daha hizli
  • la noix  (10.09.15 10:39:35)
Ben de benzer bir ikilem içerisindeyim.

Şöyle idare ediyorum durumu.

Almanya'da kullandığım hat kontörlü Vodafone.
Türkiye'de 65 TL benzer bir tarife.

Yurtdışına çıktığımda Almanya hattımla günlük 3 €'ya internet alıyorum. Türkiye hattımı sadece Türkiye'de kullanıyorum. Vodafone kesinlikle uluslararası arenada tek alternatif gibi. Avrupa ülkelerinin çoğunda var gibi, gideceğin ülkeler şunlar ise çok mantıklı bir seçenek gibi; www.vodafone.com
  • osmanyueksel  (10.09.15 10:45:24)
- türkiye'de kesinlikle turkcell
- yurtdışı konuşmada turkcell/vodafone çok farketmiyor. turkcell'de kalırsan ama akıllı yurtdışı paketine üye ol
- yurtdışı internet paketi -> gittiğin ülkeden anında alınacak o ülkenin ön ödemeli hattı, ufak data kullanımları için turkcell.
  • ethros  (10.09.15 11:17:14)
yurtdışına gidince ne kadar kalıyorsun?

  • sta  (10.09.15 11:39:04)
Ben aveaya geçtim turkcellden evet şu anda her yerde çekmiyor ama yine de kral. 30 40 arası ödüyorum sana turkcellin verdiğinin aynısını veriyor. Çekmeyen yere bir iki kere denk geldim 5 büyük şehirde ve kırsalda kullandım

  • EXXE01  (10.09.15 12:30:48)
Yurtdışı olayına hakim değilim ama nereye gidersem hoşgeldin şu ülkeye diye mesaj atıyor :)

  • EXXE01  (10.09.15 12:31:26)
Bambaşka bir teklifle geldim: avea!!!

Ben avealılar ve sabit hatlarla sınırsız, geri kalan operatörler ile 1000 dakika ve 6 gb internet paketini kullanıyorum. Mesaj var mı hatırlamadım su an, taahhüt ile 55 tl ödüyorum.

Dolayısıyla yurtiçi olarak avea, yurtdışı için en ucuzundan vodafone diyorum. Bahsi geçen tarife değil ama
  • kaymaktutmayansicaksut  (10.09.15 12:57:14 ~ 12:59:26)
@sta, genelde 3-7 gün arası.
@kaymak: dedem de turkcell'den avea'ya geçmiş ama lanet ediyor hiçbir yerde çekmiyor avea diye ya :(

  • pandispanya  (10.09.15 13:05:19)
avea rulz! cekmiyor cekmiyor diyorlar ama ben cekmedigi yer gormedim acikcasi.
yurtdisina cikmayacaksan bosver turkcelli...

aveada 25 tl veriyorum, sabit hatlar + avealilarla sinirsiz (cevrem neredeyse hep avea kullaniyor), bin dk her yone, bin sms, 2gb.
cok memnunum, sen de dakikalari ve internet paketi daha yuksek kampanyalara bakabilirsin.
turkcellde 25tl kontor alsam 2 hafta dayanmiyor be :/
faturali tarifeleri de kazik.
vodafonedan memnun pek kimse gormedim etrafimda, sacma sapan ucretlendiriyorlarmis bilmiyorum.
  • chaotic good  (10.09.15 13:05:50)