makarnayı nasıl saklıyorsunuz?

makarna yaptığımda çok güzel oluyor , yalnız 2 saat sonra veya sonra ki gün tencereye yapışıyor.

nasıl saklıyorsunuz ? dolapta dışarda ? tencerede veya kapta?

Saklamiyorum.

  • stavro  (09.09.15 23:14:07)
makarna pistikten sonra (ki, kaynayan tuzlu ve az yagli suya atip az pisiriyorum) yikanir ve yaglanir. yalniz, ben makarnayi yikamiyorum. yikarsam da kaynamis suyla yikarim, yoksa (tum haslamalar gibi) cabuk bozulur.

  • e haliyle  (09.09.15 23:32:21)
sos ve makarna ayrı saklanırsa daha uzun dayanıyor

  • fasulyek  (09.09.15 23:34:28)
saklamıyorum, az pişiriyorum yarına kalmıyor.

  • kuzey li  (09.09.15 23:44:50)
Biraz su koy tencereye öyle ısıt makarnayı

  • powerpufgirl  (10.09.15 00:15:42)
makarnayı kavurarak yapın. yapacağınız zamanda fazla yapmanıza gerek yok bence çok hızlı yapılabiliyor zaten.

  • Americonsol  (10.09.15 00:35:41)
Kalan makarnayı dolapta saklıyorum. Tencereye yapışıyor dediğin olay ısıtırken mi? öyleyse ısıtırken çok azsu koy tencereye yapışmaz.

  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (10.09.15 01:07:45)
tek kişi için 1 su bardağına sığdığı kadar yapıp tüketiyorum. makarna ikinci gün çok kötü olmuyor mu be?

  • eindaclub  (10.09.15 09:29:09)
makarnayi paketinde sakla, diger bir deyisle yiyecegin kadarini hasla. kalmis makarnanin hem tadi iyi olmaz, hem de 10dk'da yapilan bir sey zaten, kimisi yemekten bile saymiyor o yuzden.

  • idexo  (10.09.15 10:25:11)