[]

Laptop Batarya Tam Dolmasın

Dell Inspiron 3543 laptop'um var. Bataryası 4 saat civarı dayanıyor şu an ama ben ömrünün daha uzun olması adına tam doldurmak istemiyorum. Yani pil benim belirlediğim bir yüzdeye kadar dolsun istiyorum. Normalde bu tip durumlarda bilgisayarlarda battery manager tarzı firmanın kendi ürettiği bir yazılım oluyor ama benim bilgisayarımda yok, dell'in sitesinden support assist diye bir yazılım indirdim ama bu yazılımda pilin durumunu, ne kadar dayandığını falan gösteriyor. Atıyorum; pil %95'e kadar şarj olsun tarzında bir seçenek yok. Bunu yapabileceğim bir dell yazılımı veya bilgisayarda pil ayarlarında böyle bir seçenek var mı?
 
lenovo için kendi özel yazılımı vardı bu dedıgın olayın. belki de dell inspiron için de vardır onu araştır direk


  • evildead  (09.09.15 21:51:47) 
ben de onu yazdım zaten firmaların kendi yazılımı var ama dell'deki power manager uygulamsında, uyumlu makineler listesinde benimki yok. yine de teşekkürler.


  • hubris  (09.09.15 22:10:53) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.