kktc ziyareti

merhaba
bayramda kktc'ye gideceğim, otelim girne limanda.
daha önce hep ozanköy'de konakladım, araç kiraladım bu yüzden.

şimdi araç kiralamasam nasıl olur? çok problem yaşar mıyım toplu ulaşımla? Günübirlik magusa yaparım ama onun dışında girne merkez çevresinde takılmayı düşünüyorum.

bir de daha önce her yerini gezdim (lefke hariç).
tüm kaleler, manastırlar, ören yerleri ve mavi köşk vs.
şimdi denize girmek dışında alternatif ne yapabilirim?

kibris.com.tr burayi gezdin mi :)

toplu tasima aksam 6'da filan bitiyor, zaten nadir var, isini gorurse iyi. girne'de sehir icinde taksiler de sabit ucret 8 lira miydi neydi, emin de degilim gerci belki degismistir. toplu tasima gitmeyen yere/olmayan saatlerde saga sola oyle takilabilirsin. magusa'dan geri donmek icin son otobus saatini denk getirmek kesin sorun olacaktir ama.

alternatif homini girtlak yapabilirsin, uzak da olsa camlibel'de yorgo kasap restoran var mesela, gerci biraz kazik (ve yogunluk varsa hizmet bakimindan iyi olmuyor) ama lezizdir, sarabi da guzeldir mezeleri-eti de.

ek olarak lapta'da "hill top restaurant" var, yiyebildigin kadar yiyorsun manzaraya hakim sekilde. yine et, kebap, tavuk, meze, icki seklinde.

bir de madem gidiyorsun mardo subelerinden cikma her gun baska dondurma ye. restoran isleri tabi ki birkac kisi gidersen eglenceli olur.

denize girmek disinda denizle ilgili baska seyler yapabilirsin, sezon kapanmamistir umarim. parasailing, dalis vs. aksam da sezonu kapatmamissa club locca'da dans edebilirsin, escape beach club'in yan tarafinda.

alevkayasi'na piknige gidilebilir, ama arabasiz zor. o cevrede (girne dag yolu) 2-3 tane restoran da var, denenebilir.

girne'deyken stonegrill'de de et yemek lazim, oldukca iyi. firsatkibris'ta bazen kampanyasi oluyordu.
  • disq  (09.09.15 09:44:45 ~ 10:34:05)