[]

Oturma/Çalışma izni belgesi

Nereden alınır? ABD büyükelçiliği bir personel ilanı açmış Ankara için ama normal TC vatandaşından da istiyorlar bu belgeyi, üstelik de İngilizce olacak imiş..
 
şimdi abd büyükelçiliği, abd toprağı sayıldığından, orada çalışmak için abd'de oturum ve çalışma iznine sahip olmak gerekli olmasın?

edit: çok mu uçtum acaba?
  • typhoon r  (08.09.15 14:48:33 ~ 14:50:16) 
yok, " Scanned documentation in support of your legal right to work in Turkey, e.g. work or residency permits, in accordance with the local law." diyor. in turkey yani..


  • vercingetorix  (08.09.15 14:52:59) 
Türkiye'de yaşayan yabancılar için o. Türkiye vatandaşıysanız ihtiyacınız yok.


  • 386 dx  (08.09.15 16:00:43) 
Ordinarily citizen da olsanız alacaksınız demişler ama parantez içinde, ben ordinarily citizen olmuyor muyum?


  • vercingetorix  (08.09.15 19:28:26) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.