[]

Hasar kayıtlı araç alınır mı?

İnternette görüyorum gayette uygun fiyatları oluyor. Kaportadan dolayı hasar kaydı vardır v.s. yazıyorlar. Ne gibi kötü etkisi olabilir? Sorun çıkartır mı bir yerde?
 
  • gone with the sin  (08.09.15 11:30:11) 
Nereden hasarlı olduğuna bağlı. Benim aldığım aracında hasar kaydı mevcuttu fakat önemli bir yer değildi. bir de hasarı ne kadar ücrete bak. oradan da tahmin yürütebilirsin. motora, tavana zarar gelmediyse çok da sorun değil bana kalırsa.


  • teknikekip  (08.09.15 11:31:46) 
Aracın marka ve modeline göre bile değişir. Mesela bir dönem çıkan Audi'lerde alümünyum mono blok gövde var. Alüminyum şasede en ufak bir hasar da tamir mümkün değil. Yapılan tamir ise çok sakat. Bunları bir şekilde tamir ediyorlar ama ciddi güvenlik riskleri var. Demir, sac gibi kaynatayım da tutsun diyemiyorsun.

Sonuç olarak riskli. Kazayı nereden almış, neler değişmiş, nerede yapılmış, hangi parçalar kullanılmış vs... derken bir çok değişken var. Bildiğin araba ise alınabilir. Ama hiç tanımadığın bir araca yaklaşmazdım.
  • Evocati  (08.09.15 11:39:50) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.