yemegi koklamak sizce nası bir davranıs

teyzemin gelini vardi her yemegi koklardı:) teyzemde rahatsız olurdu:)

sizce yemegi koklamak nası bi davranış?

ben de koklarim, kokusu istahimi acar.
misafirim yuzunu eksiterek kokluyorsa rahatsiz olurdum, degilse uzerinde durmazdim.
insanlar cesit cesit, herkes tek tip olacak diye bir sey yok :)
  • chaotic good  (07.09.15 16:13:49)
acıya hassas bir bünyedir, yapması normaldir. Tabi alenen yapmasın, görüntüden rahatsız olanlar olabilir veya ımmmmh mis gibi kokuyor maskesi altında koklasın.

  • okumayi sevmeyen okur  (07.09.15 16:14:03)
bence normal ben her şeyi koklarım sadece yemek bile değil

  • hayir bu koyden olsam nolcak  (07.09.15 16:17:12)
@
okumayi sevmeyen oku

pek oyle değil. sunda bu var bunda bu var gibi burun kıvırıyordu.
  • all girls dream  (07.09.15 16:20:58)
İtalyan arkadaşım yemeği tadarak değil koklayarak yapardı. Ben de yemek yerken koklarım öncesinde, koklamak da ayrı bir duyu, iştah açıyor hem :)

  • dessy  (07.09.15 16:22:09)
Koklayıp kendi bulmaya çalışana kadar sormalı, şunu şunu yiyemiyorum, içinde ondan var mı demeli bence. Bazı insan keyif almak için koklar ama onunki başkaymış. Hoş bi davranış değil. Kendisine aynısını yapan yok sanırım.

  • mandalina kokusu  (07.09.15 16:24:57)
ben de koklarım. bu yemekte şunları şunları kullanmışsınız, yağı şu zamanda koyup eti şu seyirde kavurmuşsunuz, eti zaten iki saat öncesinden tuzlamış, soğanı da marinasyonda pul biberle donatmışsınız falan derim.

aaa nerden bildin yoksa sen gurme misin cevabı alırım.

yüzümdeki yavşak gülümsemeyle, hayır derim. sadece tahmin ettim.
  • m murphy  (07.09.15 16:30:00)
neredeyse yediğim her şeyi yemeden önce koklarım, özellikle peynir çeşitlerini. kokusundan tadını anlayabilirim. bunun dışında uzun süredir yemediğim bir yemek ise iyice bir koklarım tad duyusunu açmak için.

  • pilot olmakti hayalim  (07.09.15 16:30:55)
gelin kaynana gerginliği klasik.

yiyecek içecek ne varsa koklanır. koku tadın tamamlayıcısıdır. kokusu olmasa soğanı elmadan nasıl ayırt edebileceksin.

misal gelin soğan sevmiyordur mecbur koklayarak karar verecek yeyip yemeyeceğine.

allah başka rahatsızlık vermesin teyzene.
  • nedendir bilinmez  (07.09.15 16:36:42)
@nedendir bilinmez

koklamadan elma ile soganı ayırt edemiyorsan pes:)
  • all girls dream  (07.09.15 16:44:28)
Yemegi koklamam. Yemek kokusunu sevmem. Diger tum insanlar gibi ben de yemek yerim ama yemek kokusundan pek hoslanmam.

  • stavro  (07.09.15 17:45:24)
beğeniyle koklamada sorun olmaz ama
pis bir koku yakalayacakmış gibi koklarsa sıkıntı olur.

  • titiraprap  (07.09.15 17:49:23)
elmayla (veya mesela patatesle) soğanın farkını gözle gördüğümüz için farklı değil tatları. koku mühim, üstelik burna çekerek koklamak değil bu. çiğnerken gelir koku aslında ve ağza girmeden burunla koklandığında aynı tat ve koku alınamaz. şunu diyorum: patatesle veya elmayla soğanı ayırdedebileceğinizden kuşkunuz yoksa deneyin bir, burnunuzu tıkayarak yiyin. tatla koku nasıl etkileşiyormuş anlayacaksınız. bir cevaba yazdığınız cevaptan dolayı açıklamak istedim, ama sorunuza doğrudan olmasa da aslında cevap.

  • tedirginlik hucresi  (08.09.15 04:23:34)
@all girls dream
www.youtube.com

  • nedendir bilinmez  (08.09.15 09:46:02)