Yeni bilgisayar bakınmaca, tavsiye falan

Sevgilim laptim Acer Aspire V3-571G'ı emekli etmek niyetindeyim, böyle Ekim başı gibi bilgisayar alacağım herhalde. LOL, Civ5, WOW falan oynayan bir adamım; genellikle bu tip oyunlar oynayacağım yine, ama ne bileyim bir Witcher 3'e ucundan da bakmak isterim arada.

Bütçe olarak 2500-3000 tela düşündüm, ne alsam ne önerirsiniz?

Masaüstü bakınacağım, benim laptiyi derste falan kullanırım; ama bak masaüstü alacaksın şöyle şöyle özellikleri olacak, aynı seviyede şu lapti var derseniz ona da bakarım şöyle bi'.

Tenkz.

eskiden o paralara rahat rahat nvidia ve intel sistem kurulurdu şimdi ı ıh. ıkına sıkına anca. doların etkisini bugün de direkt olarak hissettik çok şükür. amd sistem pek bilmem ben ama intel tabanlı olmuyor o kesin o yüzden amd bakmanı öneririm. zaten en çok parayı işlemci ve ekran kartına gömeceksin onları amd alarak bütçeye daha az yük bindirirsen gerisi daha rahat olur.

  • floydian  (07.09.15 03:09:30)
kim ne derse desin, intel + nvidia daima öndedir. amd işlemci ve ekran kartını soğutmak için yırtınıyorsun. ve yine de yeterli sonucu alamıyorsun. amd kullanan 2 arkadaşım var. yapma dediğim halde alanlar. şu an pişman.

  • cetoxim  (07.09.15 11:22:37)
Bir iki masaüstüne baktım da düşündüğüm bütçe aralığında hem CPU hem GPU için çok yüksek bir performans artışı olmayacak sanki, en azından beklediğim düzeyde. Üzüldüm =/

Laptiyi bi' adam akıllı bakımdan geçireyim, fanı manı temizleyeyim vs, biraz daha idare edelim madem.

Teş'kürler.
  • uyku inadim inat  (07.09.15 20:21:56)
cetoxim stok soğutuculu amd fx-8350 ile maksimum ayarlarda aralıksız 5 saat gta v oynadım bir sorun olmadı... nasıl soğutulmuyormuş bi işlemci şimdi?
ekran kartlarında bilemiyorum amd nasıl, yeni üst seri kullanmadım ve dengi amd tarafında olmadığından nvidia aldım. ama işlemcide ısınma sorunu yok yani...
ha en iyisi olacaksa intel-nvidia evet, ikisinin de top class modellerinin amd tarafında dengi olmadığından. ben de işlemciyi 4k monitöre geçince değiştireceğim ama 3000 bütçeli bir bilgisayarda düşünülebilir amd...
600-700 vereceğine 300-400 verirsin işlemciye kalan parayla da gtx 970'li sistem kurarsın ekran kartını amazondan getirtip...
  • ucan spagetticanavari  (07.09.15 20:33:57)