meslek seçimi

Sevgilinizde/eşinizde özellikle aradığınız ya da kaçındığınız bir meslek var mı yani demek istediğim şu meslekten olsa çok iyi olurdu ya da şu meslekten olmasa çok çok iyi olur dediğiniz? Uç örnekler hariç örneğin porno yıldızı ya da jigolo vs. gibi

eşim öğretmen olsun isterim, eve erken gelir yemek hazırlar, yazın tatile çıkarken yıllık izinleri denk getirme derdi olmaz, az çok çocuk psikolojisinden anlar vs.

  • benim adim kerim hepinizi severim  (06.09.15 18:16:50)
doktorla (en azından nöbetli bölümde çalışan doktorla) evlenmek istemezdim
öğretmenle de. ben 345 gün çalışayım o 2 ay tatil yapsın, kıskanırım :)

kişisel bakım anlamında eşimden fazla süre evde olmak isterim. yani ondan 1-2 saat önce eve gelsem güzel olur. kaş bıyık işlerini göstermeden hallederim :P

evlendiğimizde eşim cmt'leri de çalışıyodu. annemle çılgın alışveriş planları yapıyoduk oh her hafta bi oraya bi buraya :D sonra cmtleri çalışmamaya başladı. alışveriş gezmeleri bende biraz sıkıntı oldu. tabii ki eşimle vakit geçirmek > alışveriş ama o da bi ihtiyaç işte gezip dolanmak :D ben de hep onla olmayı seçtiğim için bu dönemde epey bi para biriktirdim :D

benden 2 saat sonra eve geliyo, bu da yukarda bahsettiğim kişisel bakım zımbırtıları için yeterli zaman ayırıyo bana. bi de yemek falan yapıyodum bu sürede. işe dönünce nasıl napcaz bilemiyorum bakalım
  • la noix  (06.09.15 19:00:02)
sanatsal filan işler yapan, varoluşunu sorgulayan içsel bilmem neleri olan vs bi adamla sanırsam yapamam
ben gerçekçiyim, bi de sayısalcıyım sayısal kafası işte, sanat çok şahane de karın doyurmuyor, üzgünüm :( mirasyedi olsaydım belki. mirasyediyle de yapamam iş bu sebepten.
bunun gibi ne amaçla okunduğunu bilmediğim bölümler okumuş, bi dikiş tutturamamış olmasın -acemi'nin dediği şey gibi bu da sanırım. bu ülkede doğup büyümüşse, bazı gerçeklerin farkında olmalı önce bi hayatını idame ettirebilmeli.
dünyayı kurtarıyorum triplerine girmeden, işini mümkünse severek- değilse en azından küfretmeden- yapsın, illegal olmadıkça ne iş olduğu da çok mühim değil.
  • niye ama  (06.09.15 19:10:29)
bankacı hiç istemezdim. eşim bankacı değil ama yaptığı iş onlarınkine benzer :/

anne babamdan tecrübelerimle doktor falan da istemezdim.

özellikle istediğim bir meslek olmadı.
  • sayns  (06.09.15 19:40:14)