[]

yurt dışı sipariş - gümrükte takılma

sevgili duyuru sakinleri, yaklaşık bir ay önce ebay üzerinden çin'den sipariş verdiğim kargo dahil 25 dolar civarı, dandik plastik bir ürün hala adresime ulaşmadı. daha önce çin'den verdiğim siparişler maks. 12-13 gün'de elime ulaşırken bunun bu kadar uzun sürmesi ürünün gümrükte takılmış olabileceği konusunda beni işkillendirdi.

Ürüne ait kargo takip numarasını satıcıdan talep ettim ama malesef takip numarasının olmadığını söyledi. bu durumda ne yapabilirim? gümrükte takılıp takılmadığını kontrol edebileceğim bir sistem var mıdır acep?


 
takip kodu yoksa ve önemsiz bir şey ise takıldığını değil kaybolduğunu veya çalındığını düşünün derim.

cevap: öyle bir sistem yok
  • cenkertem.afc  (06.09.15 13:32:51) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.