[]

saç maşası kararsızlığı

sevgili duyuru kadınlar, size danışmak istediğim bir konu var. saç maşası.
daha önce yazılmış ilgili duyuruları okudum ama yine de kararsız kaldım.
babyliss ve remington güzel denmiş.
daha önce hiç kullanmadım maşa. saçım ince ve kalın teller karışık ama çok inatçı kolay kolay ne fön ne maşa tutar. biraz iri dalgalı ve iyi bir şey almak istiyorum.

www.mediamarkt.com.tr
bu güzel gözüküyor ama saçları yakmaması için max 180 derece ayarı var. 200'ün üstünde olması önemli yazılmış daha önceki duyurularda. gerçekten tutmaz mı saçımı? bu modeli kullanan var mı?

32 mm remington bulamadım. braun var. bu da 185 derece.
www.mediamarkt.com.tr

32mm ve 200 derece bir tek bunu buldum, rowenta.
urun.n11.com
iyi midir kullanan var mı?

bu üç seçenekten hangisi mantıklı, varsa başka 32mm maşa önerileriniz yardımcı olur musunuz?

 
babyliss iyidir fakat kalın maşa pişmanlıktır. saçın zor şekil alıyorsa kesinlikle kalın maşa tercih etme. Etkisi çok az kalıyor. Daha ince alıp daha kalın tutamlar sar daha güzel sonuç alırsın.


  • comeon  (04.09.15 12:16:05) 
ben sacimi 180 dereceden fazlasina maruz birakmamaya calisiyorum.
babyliss bence de.
comeon hakli, sacin tutmuyorsa kalin masa hemen bozulacaktir. ince masa dogru kullanıldığında guzel sonuclar verir.
  • somethinginthewayshemoves  (04.09.15 12:26:17) 
ilk linkteki maşa bende var. alet çok süper ama kullanım açısından comeon'a sonuna kadar katılıyorum. 32mm kalınlık benim kolay şekil alan uzun saçlarıma bile çok geldi. yarım şişe sprey sıkman gerekiyor. şimdi ölçüleri hatırlamıyorum ama bunun bi incesi vardı 28mm sanırım o daha iyi. benim sana önerim almadan önce yakınında birinin varsa ödünç al bir hafta kullan. ben maşa almayı düşünen arkadaşlarıma hep öyle yaptım. al götür kullan memnun kalırsan kendine de alırsın dedim. hepsi daha ince maşa aldı ya da vazgeçti maşa almaktan.


  • yue  (04.09.15 12:41:45) 
hımm, çok kıvırcık olmasın diye 32mm iyi olur düşüncesindeydim. ama şimdi kafam karıştı.

28mm bir tek bunu buldum ama hiç yorum yok hakkında tatmin olmadım.
www.fonexkozmetik.com

25mm nasıl olur dersiniz, maşa hiç kullanmadığım için bir tahminim yok benim. saçım zaten dalgalı ama inatçı. yataktan kalkmış gibi değilde az daha bakımlı gözükeyim diye doğal dalga gibi dursun istiyorum. onu da üşenip kesin yapmayacağım ama bakalım :)

babyliss 25 mm bu var. yine 180 derece.
www.mediamarkt.com.tr

remington 25mm 220 dereceye kadar çıkıyor.
www.morhipo.com

sanırım bunu tercih edeceğim, siz ne dersiniz? kullanan var mı? etrafımda kullanan var mı bilmiyorum, isteyip denesem iyi olurdu gerçekten ama aniden gaza geliyorum. bir an önce karar verip almak istiyorum şu an :)
yardımlarınız için teşekkürler.
bir de morhipodan alayım mı, aynısı teknosada 100 lira?
  • akil kupuru  (04.09.15 13:39:22) 
haklısın 25mm imiş ben yanlış hatırladım bir incesi de 19mm ama o düğün saçı gibi yapıyor. şu linktekinden aldı sanırım arkadaşım akşama sorarım istersen memnun mu değil mi diye sana mesaj atarım.
www.hepsiburada.com

babylissin 200 derece olanı da var eğer yüksek ısı istiyorsan ama yüksek ısı çok yıpratır saçlarını.
www.hepsiburada.com
  • yue  (04.09.15 16:54:10 ~ 16:54:22) 
@yue sorarsan sevinirim. Tutuyor mu saçı, kalınlığında memnun mu?


  • akil kupuru  (04.09.15 20:07:02) 
ben remington kalın maşa almıştım ama kuzu gibi yatıyor zira hiç şekillendirdiği yok. :(


  • depresyon hirkasi  (04.09.15 20:25:02) 
benim gibi kararsız kalan olursa diye,

bunu aldım.
www.ereyon.com.tr

bir harika, 200çok geliyor 180 derecede kullandım. tek kelimeyle süper. hem dalgalar, hem kalıcılığı.
  • akil kupuru  (11.09.15 14:11:26) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.