Erkek 38, kız 24 yaşında...

Kız içten içe seviyor, bunun sinyallerini vermiş, teklife evet diyecek gibi. Adam biraz tereddütlü... Aslında cesur olduğunu kıza göstermiş, ancak adım atamıyor. Bunun en büyük nedeni yaş farkı. Aslında kendi dünyasında buna da takıldığı yok, hani kızın çevresi buna itiraz edecektir, bu da kızı zorlayacaktır diye düşünüyor. Onu hiçbir şekilde üzmek istemiyor. Diğer taraftan da bu tür nedenlerden ötürü bütün güzel ihtimallerin kaybolup gitmesine gönlü elvermiyor.

Sizce nasıl bir yöntem takip etmeli?

kız adına niye düşünüyorsunuz ki siz ben onu anlamadım? 24 yaşına gelmiş bir insan çevresinin tepkisini, üzülüp üzülmeyeceğini kendisi tartabilir. buna göre seviyorsa ve cesareti de varsa karşısına çıkacak zorlukları göğüsler ve başlar ya da başlamaz ilişkiye. ki zaten ben bu zamana kadar karşı tarafın çevresi tarafından hiçbir şeyine takılmamış kişi görmedim. arayana bahane çok. aşkınızı bile başkalarına göre yaşarsanız işiniz var yani. kıza uygun bir şekilde açılın, gerisini kız düşünsün. ihtimaller denizinde boğulmayın, yaşayacağınız güzel şeyleri heba etmeyin.

  • hkt  (04.09.15 04:54:24)
hkt+35742268

edit: yaş farkı çok ütopik ya da önemli değil bu haliyle bence. seviyorlarsa fark kaç olursa olsun önemli değil.
  • shotgunwoman  (04.09.15 06:46:37 ~ 13:17:05)
bu tür hikayeler hiç iyi bitmiyor.
kızın yaşıtı erkek mi yokmuş aşık olacak ?

  • titiraprap  (04.09.15 06:52:34 ~ 07:01:32)
Belki de erkek olgun oldugundan daha saglikli bir iliskileri olacak.

  • Traveller  (04.09.15 11:18:31)
Erkek kizi karsisina alip adam akilli konusmali. Olusabilecek sorunlari ve tepkileri en ust seviyede kiza anlatip bunlara gogus gerebilecek misin diye sormali. Olur denirse olur.

  • isott  (04.09.15 11:37:53)
hadi kız için 38 yaş cazip gelmiştir, baba figürü olmadığı için olgun ve anlayış görebeliceği için nispeten yaşlı birine ilgi duyabilir şeklinde bir izahı olabilir ve daha temkinli yaklaşılabilir belki ancak erkeğe sormak lazım ''olum ne ayaksın?'' etrafında kadın mı kalmadı, kimseye dikiş tutturamadın, o kadar mı güvensizsinde kimseye yanaşamadın, arkadaşlık kuramadın gidiyorsun ufacık kızlara salça oluyorsun. arada 14 yaş var.
sapık dolu memleket.

edit: aha başlığı açan erkek tarafıymış. kendinden utanmalısın.
ayrıca gelipte biz aşığız, kız çok olgun vs deme daha fazla kırmayayım kalbini.

edit2: karşı çıkanlar kıskanıyorlar demiş bir arkadaş. sapıklığı kısakanacak halimiz yok ayrıca destekleyende benim gözümde yapanla aynı.
  • air  (04.09.15 11:49:31 ~ 15:34:14)
hkt+1500

24 yas bu, kocaman insan olmus iste. aradaki yas farkini baz alip kizi kucuk -yetiskinlik anlaminda- gormek manasiz.
  • somethinginthewayshemoves  (04.09.15 11:55:25)
Kız kardeşim 24 yaşındayken 38 yaşında biriyle gelse bi çeker konuşurum herhalde çok garip gelir.

Fakat çevremdeki birkaç kız cinsiyetinden arkadaşımın da 20li yaşlarının başındayken 30lu adamlarla ilişkileri olmuş. Sanırım özenip deneyip bırakıyorlar. Böyle bakınca da deneyimleyin madem diyesim geliyor. Ha cidden siz 30 yaşında bir kadın bulsanız bile 8 yaş farkı olacak vay anasını, ama şu var o kadınlar hep evlilik düşünüyordur siz bunu istemediğinizden bu kıza yöneliyorsunuzdur belki...

Garip. Soran kız olsa "napıcan o adamı zevkler ilgiler bile problem olur bırak daha yaşıtlarına bak" derdim, ama erkek içgüdülerim de "adam yürüsün lan nolacak" diyor.

Bence de kızla konuşup ona göre karar verebilirsiniz. Kız zaten isteyecek gibi duruyor en azından net bir şekilde düşünülmüş olur.
  • rodriguez2  (04.09.15 14:02:49)
olmaz oyle sey...

  • e haliyle  (04.09.15 14:13:55)
Yürü hatuna kardeşim itiraz edenler kıskançlıktan itiraz ediyor sallama onları.

  • turkuaz  (04.09.15 14:27:39)
@htk, adam kız nasıl olsa reşit. 24 yaşına gelmiş kendi kararlarını gayet de verebilir, diyemiyor işte. biraz bencilce değil mi? diğer yandan haklısınız da seven ne yapmaz ki.
@shotgunwoman, aşk matematiği sevmiyor değil mi?
@titiraprap, âşık olmayı, olacağımız kişiyi biz mi seçiyoruz sizce?
@Traveller, ikisi de olgun davransalar da hayat hepsine cennet olsa keşke...
@isott, evet, seviyorsak gidip konuşmalıyız +1 :)
@dude, kız çok narin, kızdan geriye bir kol kalmasın sonra.
@air, hangi yasaya veya norma göre sapıklık, elektradan söze başladığınıza ve sapıklıkla nihayetlendirdiğinize göre cinsi yaklaşımların doğasına dönük mühim gözlemleriniz olmalı.
@somethinginthewayshemoves, adam kızın küçük olmadığının farkında, ama dünyayı yöneten, bizi ve ilişkilerimizi daraltan algıların da farkında.
@krem peynir, bu da sevimsiz bir ihtimal, ama çözümün bir parçası sonuçta +1
@true blond, kalbin sesi :)
@rodriguez2, özenti ilişkilere hayır, özenli ilişkilere koşullar ne olursa olsun evet.
@e haliyle, çevrenin sesi, -ön- yargıların sesi. en bağıran, sesi çok çıktıkça da haklı olduğu düşünülen ses.
@turkuaz, :)
  • lazarus  (04.09.15 18:48:47 ~ 18:57:08)
aşkmı :D yav he he..
hayır hadi herşeyi geçtim kızın anası babasıdamı yok aileside mi yok? arkadaş çevresidemi yok.38 yaşında adamsın utanma arlanma yokmu?
senin 15 yaşında kızın 30 yaşında adama aşık olursa aşk matematiği sevmiyor değil mi diyecekmisin o zamanda :)
biride kıskanıyor demiş? 38 yaşında çükü kalkmayan 40'ına merdiven dayamış adamın yerinde olmayı kim ister harbi gerizekalımısınız.10 sene sonra kalp krizinden ölme ihtimali %78.
  • betfair  (04.09.15 19:03:25 ~ 19:05:28)
@betfair, 15 yaşında aşk neymiş, eşek sudan gelinceye kadar kızarım :)

  • lazarus  (04.09.15 19:07:01)
senin kendi yaşıtlarında karı bulamadınmı elalemin hayatını mahvetmeye çaba gösteriyorsun.

  • betfair  (04.09.15 19:08:19)
Benim dikkatimi yazılanlar arasında "24 yaşında ufacık kız" çekti. Oha. Ahahahaha.

İlişkiye beklentiler yüklemeyin, takılın, sadakati yitirmeyin, mutlu olmaya çalışın. Kolay değil, ama zor da değil. Denemeye değer gibi görünüyor.
  • yirmisantim  (04.09.15 19:27:45)
ömrünün baharındayken 40 yaşındaki bir adamdan "evet seviyor bu" denilecek kadar hoşlanan bir kadın ciddi olarak ruh sağlığı bozuk bir kadındır bana kalırsa. daha bu yaşında aşkı, sevgiyi, sadakati, yeri geldiğinde evliliği yeni yeni ve kendi gibi genç bireylerle deneyimlemesi en sağlıklısı. aşık maşık olduğunu ve tamamen monogamik bir tip olduğunu varsayarsak ömrünün en kıymetli en dinç yıllarını 40 yaşındaki bir adamın 60 yaşına erişmesini izlemekle geçireceği sonucuna varıyoruz. aşkın matematiği olmayabilir, ancak insan ömrü de rakamlarla ifade edilebilen kısa bir süreç. üstelik tek bir çizgide, bir defalığına gelip geçiyor işte. 24 yaşındaki bir kadının sadakat ve süreklilik gösteren bir ilişki ihtimalinde hayatı boyunca genç bir aşığıyla birleşememesi kadar korkunç bir zulüm olabilir mi? bence olamaz. 3-5 yıllığına sugar daddy olacağım diye kasmaya da hiç değmez. yani benim tahayyülümde "güzel ihtimaller" pek de güzel görünmüyor.

  • loch ness  (05.09.15 01:52:08)
Bahsi geçen kız halihazırda benden 4 yaş büyük ama ben ondan daha mantıklıyım. Ya da kız dalga geçiyor da olabilir. İhtimaller sıralanabilir. Ama o kadar genç bir yaşta 38 yaşında amcayı napayım yahu? İnsanı yaşlandırır öylesi. Bugün bütün dünya gençliğin peşine düşmüş, milyar dolarlar daha da genç olabilmek için harcanıyor, bir insan neden kendini yaşlandıracak bir ilişki ister pehhh! Bu ilişkiye 10 üzerinden 1 veriyorum.

  • alexandra anastasia lisowska  (05.09.15 22:18:09)
@yirmisantim, hayırlısı bakalım...
@loch ness, itirazınızı anlıyorum da,şu ifadeniz, "en kıymetli en dinç yıllarını 40 yaşındaki bir adamın 60 yaşına erişmesini izlemekle geçireceği sonucu" ancak bir robot bu denli ruhsuz konuşabilir. biraz san'atla mı iştigal etseniz acaba:)
@alexandra anastasia lisowska, 24 yaşına gelince anlarsınız ;)
  • lazarus  (05.09.15 22:41:29 ~ 22:41:56)
Ben "Kız içten içe seviyor" ifadenize takıldım. Kızın sevdiğinizden emin değilsiniz. Kendi kendinize gelin güvey oluyor olmayasınız?

Etkilenmeyi aşkla, sevgiyle karıştırıyor olmayasınız?

Hatta diyelim sevişiyorsunuz, o da sevgi değil ki. Büyük biriyle olmanın (ki ben olmadım) bir çekiciliği var, çünkü yaş büyüdükçe karşındaki kişi sana göre daha akıllıymış gibi geliyor, daha çok biliyormuş gibi geliyor. O yüzden karşındakini gözünde büyüttükçe büyütüp kafandaki hayale aşık olabiliyorsun. Halbuki yakınlaştıkça onun da sadece kendin gibi sıradan bir insan olduğunu, o yaştaki herhangi birinden daha özel olmadığını fark ediyorsun.

İş bu farkındalık aşamasına geldiği zaman "Ben gidiyorum, güle güle" derse ne yaparsınız, bir de bu açıdan düşünün. Kendinizi de düşünün yani.
  • whimsical  (05.09.15 22:57:39)
@whimsical, işte tam olarak kafa sesim böyle.

  • lazarus  (05.09.15 23:03:03)
@lazarus Bırak ya, görünen köy kılavuz istemez.

  • alexandra anastasia lisowska  (05.09.15 23:05:00)
anayasanın 18.maddesi (2) numaralı fıkrası b bendi... nedir amacın yani benden böyle bir şey mi istiyorsun. hiç aşktan anlamıyorsunuz yok bu yorumu ancak ruhsuz biri yapar diye insanları karalayıp kendini şirinleştirmeye, yaptığını normalleştirmeye çalışma. bu net olarak sapıklıktır, sabi sübyana salça olan pedofiliden daha aşağı kalır yanı yok bu işin, sadece senin durumun yasal. ötesi yok.

  • air  (06.09.15 00:38:25)
ya abi 24e 38 nedir ya. sonra gidip abdullah gül'ü falan eleştirirsiniz. 14 yaş var arada. 14. sen bu ilişkiden ne anlıcaksın ki pardon?

imza: 24 yaşında bir kadın.
  • sayns  (06.09.15 00:42:51)
acele ettiginiz sey nedir? iliskiniz var mi yok mu?
guzel ihtimaller kaybolup gidecek endisenizi atin once. iliskiniz varsa evlenme teklifi mi edeceksiniz? imza atinca butun guzel ihtimalleri mi garantileyeceksiniz?

24-38 yas iliskisi de atla deve degil, yeter ki iki kisiden biri iliskiler konusunda cok iyi olsun.
  • bir varmis bir yokmus  (06.09.15 01:02:10)
@air, yani yasalara uyan bir sapığım, oldu:) buradaki bütün fikirlere saygılıyım aslında, bilhassa olumsuz fikirleri öncelikli değerlendiriyorum. keşke yanıtlarımı doğru okuyabilseydiniz.
@sayns, sabık cumhurbaşkanımızı niçün eleştireyim ki, iyi günde kötü günde bir olmuşlar, çoluğa çocuğa karışmışlar, bir yastıkta kocayıp gidiyorlar işte.
@bir varmış bir yokmuş, müsait olduğunuzda size birkaç ayrıntı sunmak isterim.
  • lazarus  (06.09.15 01:34:31 ~ 01:36:19)
benim dikkatimi ciddi ciddi buraya gelip sormanız, yorumlara cevap yazmanız çekti. yani kendinizden ve duygularınızdan emin olsanız bence etrafı takmazdınız. bu kadar elalem ne der kaygısıyla yaşayan biriyseniz bence zaten bu iş yaş. her şey yolunda gitse bile sizin bu yersiz kaygılarınız yüzünden o ilişki zehir olur.

  • su nanesi  (06.09.15 01:40:22)