[]

Trafik Cezası?

Sayın Romalılar ciao!
Şimdi ben ablamın(ruhsat sahibi) scooterını kullanırken ehliyetsiz yakalandım ve 1609 TL ceza yazdılar, ödedim. Şimdi bazı arkadaşlar cezanın aynısından ablama da gideceğini ve onun da 1609 TL ödemesi gerektiğini söylüyorlar.

Doğru mudur bu? Ona da ceza gidecek mi?

 
doğruysa üzüldüm


  • KendineAteist  (03.09.15 15:09:10) 
evet kanunda öyle yazıyor da bence biraz haksızlık var. diyelim siz ablanızdan izinsiz aldınız kullandınız. ablanızın günahı ne?


  • orijinal nick bulamadim  (03.09.15 15:29:28 ~ 15:29:38) 
ablanıza da ceza gidecek. ha ablanız "haberim/iznim yoktu" diyip cezaya itiraz ederse bu defa çalmış olacaksınız. iki uç da sıkıntılı. geçmiş olsun.


  • rencideedipadivar  (03.09.15 15:38:56) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.