İsviçre'ye girmek?

Arkadaşım Hollanda'da Erasmus'ta ve ona uygun vize alıp gitti. Normal kırmızı pasaportu var. İsviçre'ye girebilir mi? Bir şey sorarlar mı?

Ulusal vize ise giremez, o vize Hollanda içindir sadece. Oturma izni varsa girebilir diye biliyorum.

  • whoosie  (03.09.15 12:59:07 ~ 12:59:34)
ulusal vize olsa dahi Multiple ise girebilir. benim ulusal vize oradan biliyorum.

  • elektr10  (03.09.15 13:09:55)
Multiple değilse de girebilir. Her türlü girer. Sıkıntı olmaz.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (03.09.15 13:10:46)
hangisi doğru :(

  • rivulet  (03.09.15 13:13:19)
Multiple değilse de girebilir. Her türlü girer. Sıkıntı olmaz.

ben de böyle biliyorum
  • dieselsingle2  (03.09.15 13:17:26)
Multiple(çoklu giriş) olmasa bile, AB ülkeleri arasında hareket ettiğinden istediği gibi girebilir.

  • bir düşünelim ne yapabiliriz  (03.09.15 13:30:59)
kırmızı pasaport değildir o eğer arkadaşın hollanda büyükelçisi falan değilse bordo pasaporttur:)

hollandaya gittiğine göre schengen vizesi var demektir vize süresi boyunca schengen bölgesindeki her yere girebilir İsviçre de buna dahil. multiple olması gerekmez. multiple, schengenden çıkıp geri girme durumlarında gerekir senin durumun böyle değil.
  • yesil kod adli mahmut yildirim  (03.09.15 13:34:04)
schengen de isvicre o yuzden sorun yok.

  • uctumdageldim  (03.09.15 13:35:10)
Shengen üklkeleri arasında sınırlarda vs. ekstrem durumlar dışında pasaport vize kontrolü olmaz zaten. Bir sokağın bir tarafı bir ülke diğer tarafı bir ülke olabiliyor bu yüzden sıkıntı yaşamaz. Rahat rahat geçer.

  • liquidluck  (03.09.15 13:43:19)
Her turlu girer. Vizenin ne oldugu nasil oldugu onemli degil. Kesin bilgi.
Kafa karistirici yanlis bilgiler vermeyelim. Ab ulkelerinin herhangi bir noktasina yasal yollardan ayak bastigin andan itibaren istedigin ab ulkesine gecebilirsin. Nereden cikariyorsunuz boyle alakasiz seyleri anlamiyorum ki.
Pasaport bile sorulmuyor ki ab icerisinde dolasirken, nasil giremeyeceksin?

Edit: Schengen bolgesinde olan ab ulkeleri.
  • stavro  (03.09.15 15:15:43 ~ 04.09.15 10:24:24)