[]

gezegenler ve yildizlar

neden hep yuvarlak? simdi bir belgesel izliyorum. gok taslari ile ilgili. dunyaya carpan gok taslari bildigimiz tas /kaya gibi yamuk yumuk. peki gezegenler ve yildizlar neden yuvarlak? yamuk yumuk gok cismi var midir acaba? (meteorlari sormuyorum)
 
(bkz: yerçekimi)


  • ermanen  (02.09.15 20:40:16) 
kendi etraflarında döndükleri için?

kaynak: totom
  • shotgunwoman  (02.09.15 20:40:42) 
Kutlecekimi
Uzay boslugunda serbest biraktigin bir miktar sivi da kure seklini alir mesela, oradan anlayabilirsin.

  • stavro  (02.09.15 20:40:55 ~ 20:42:26) 
Merkezkac kuvveti sebebiyle


  • Traveller  (03.09.15 00:45:28) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.