Macbook Caps Lock Sorunu

Alalı 1 hafta olmadı henüz ama laptopu açarken benden malum şifremi girmemi istiyor. Benim şifremde bir büyük harf var mesela. Caps Lock'un ışığı yanıyor (büyük harf) ama ekranda küçük harf yazıyor. Dolayısıyla şifre yanlış giriliyor.

Bu donanımsal bir hata mıdır? Zamanla düzelir mi yoksa değiştirmek için vereyim mi?

Teşekkürler,

Donanımsaldır. Servise göster.

  • alperz  (02.09.15 14:48:21)
Soyle diyeyim, caps lock'a bastiginda, input kutusunun saginda ucu yukariya bakan bir ok cikmiyorsa, caps lock ile ilgili donanimsal bir sorun var demektir.

  • alperz  (02.09.15 16:16:48)
@alperz

şöyle diyim. ben mesela şifremi giriyorum. 123Ee123# mesela olsun şifrem. Ben caps lock'u kapadığımda hata veriyor. Ama mesela en son küçük harf girdikten sonra tekrar caps lock'u açıyorum (yani büyük harfte tutuyorum) o zaman şifreyi kabul ediyor. çok enteresan bir durum anlamadım.
  • elektr10  (02.09.15 18:36:53 ~ 18:37:33)
Soyle mi oluyor?

1. Caps lock kapaliyken 123 karakterlerini girdin.
2. caps lock'i actin. E karakterini girdin
3. Tekrar kapattin e123# yazdin ve enter'a bastin

Bu sekilde yapinca hata mi veriyor? Yanlis password mu diyor? Caps lock'a bastiginda dedigim ok gorunuyor mu kutunun saginda?
  • alperz  (02.09.15 18:57:27)
Peki, normalde mesela text edit actiginda caps lock duzgun calisiyor mu?

  • alperz  (02.09.15 19:01:39)
@alperz

evet. normalde caps lock sorunsuz çalışıyor. sadece açılışta bu garip durum var.
  • elektr10  (02.09.15 19:04:24)
Caps lock'in acik oldugunu klavyenin ustundeki yesil isiga bakarak mi kontrol ediyorsun yoksa ekrandaki gostergeye gore mi? Bazen klavyenin isigi yanmasina ragmen os x durumu gec algilayabiliyor. Bir de o sekilde dene. Yani 123 gir. Sonra caps'i ac. ekrandan acik oldugunun teyit edip E karakterini gir ve sonra devam et.

Bir de OS X kac?
  • alperz  (02.09.15 19:08:43)
Yosemite 10 10.5 sürümü.

Işığa bakıyorum diyelim ışık yanıyor. Ekranda ok görünmüyor. Kapatıyorum ekranda ok görünüyor.
  • elektr10  (02.09.15 19:11:11)
Bu islemi yavas yapmayi dener misin? Yani caps lock'i ac ve bes saniye bekle. isik yanmasina ragmen ok hala gorunmuyorsa o zaman servise git. retina 13" mi alet? biraz nette bakindim millet boyle bir sorun yasiyormus.

  • alperz  (02.09.15 19:18:19)
@alperz

evet retina 13" macbook pro
  • elektr10  (02.09.15 19:22:47)