Banka Uzman yardımcılığı sınav konuları

 merhaba

bankaların uzman yardımcılığı sınavlarında soru soracağı konular aşağıda yazıyor. Bir insan kişisi bunlara çalışmak için nasıl bir kaynak kullanmalı?

Bu konular için tavsiye edeceğiniz konu anlatımlı çözümlü başarıya götürecek bildiğiniz kitap kaynak ismi var mı?

 Ekonomi (Mikroekonomi, Makroekonomi, Uluslararası Ekonomi, Para/Banka/Kredi, Maliye Politikası, İşletme Ekonomisi, Türkiye Ekonomisi, Güncel Ekonomi),

 Hukuk (Medeni Hukuk, Borçlar Hukuku, Ticaret Hukuku, İcra-İflas Hukuku, Kıymetli Evrak Hukuku, İş Hukuku, Bankacılık Kanunu, Türk Ceza Kanunu, Ceza Muhakemesi Kanunu, Hukuk Muhakemeleri Kanunu)

 Muhasebe (Genel Muhasebe, Mali Tablolar Analizi)

teşekkürler.

İktisat için Zeynel Dinler'in kpss iktisat'ını bitirmeniz fazlasıyla yeterli olur bence. Muhasebede de herhangi bir kitabın işinizi göreceği kanaatindeyim, mesela Ferhat Yıldız'ın kitap güzel gayet. Hukuğa gelince, hiçbir fikrim yok, yeri gelmişken ulu manitu belasını versin onun.
Kolay gelsin.

  • o my god they killed kenny  (02.09.15 17:08:27)
aradan iki gün geçmiş ama sonra cevaplarım diye favorilemiştim :D

hukuk için murat hukuk. yalnız bunun içinde bankacılık kanunu ve hukuk muhakemeleri kanunu yok. onlar için ayrı bi kitap bakman lazım.

muhasebe için abaküs
  • elorelia  (03.09.15 16:46:01)