Alkolün etkisinin geçmesi ne kadar sürer?

Arkadaşlar selamlar. Saat 22-02 arası çakırkeyf olacak kadar alkol alıcam(3-4 biradaki alkol oranı kadar). Sabaha karşı 5-6 gibi de eve dönmeyi düşünüyorum. Bu 3-4 saatte promil trafikteki yasal sınırın altına düşer mi? Yarın işlerim olduğu için gece dönmek zorundayım ve dağ evine gideceğim için taksi falan hak getire şahsi arabamla gidip gelmek zorundayım. Vereceğiniz bilgileri bekliyorum.

seni allah gönderdi:)) süpermiş hakikaten böyle bişey varsa.

  • victum  (31.08.15 20:42:59)
sinir bi ufak rakiya cikti diye biliyorum ben de. manyak misiniz lan ne 4 birasi?

  • ateistanbul  (31.08.15 20:47:51)
biraz da soruma cevap alayım arkadaşlar:)

  • victum  (31.08.15 20:52:51)
0.55 promil sınır.
1 bira içersen bir şey yok. 2 birada sikerler.
ama 4-5 bira içersen 6 ya kadar düşer bence.
  • yapma volkan  (31.08.15 20:57:46 ~ 20:58:25)
@durbikonusucaz

ben verdiğiniz linkte 0.50 promil olarak görüyorum sınırı. 1 promil üstüne ayrıca dava açılacaktır deniyor.
  • victum  (31.08.15 21:05:11)
3_4 bira alkollü çıkar. Yapma.

  • yaramazkediyim  (31.08.15 21:09:55)
@yaramazkediyim

orasına şüphe yok da etkisi geçer mi 3-4 saatte acaba
  • victum  (31.08.15 21:10:54 ~ 21:11:23)
saatte 0.15 promil düşüyor diye biliyorum. 0.3x4= 1.2 promil. 4 saatte 0.6a düşer gözüküyor.

  • hayley williams ile evlenecek genc  (31.08.15 21:19:31)
sene olmuş 2015, hala alkol alıp araba kullanmak için ince hesap yapanlar ve buna bir de cevap verenler var. dağ evinde kal, sabah dön ya da içme. çok zor bir şey değil.

  • polifonik osuruk  (01.09.15 11:20:57)
yahu soru açık, niye manipüle ediyorsunuz? adam akşam içecem, sabah da araba kullanacak kadar etkisi geçer mi diyor. "ne kadar içersem üfleyince çıkmaz" diye sormuyor yahu. alkollü araba kullanmak değil, kullanmamak derdinde.

alkollü araba kullanmak kötü, tamam. alkol denen nanenin de bir vücuttan atılma süresi var ama değil mi?

soru bu işte. o süre nedir? 4 biranın etkisi ne zaman geçer. nereden çıkarıyorsunuz alkollü araba kullanmak için ince hesap yapıldığını?

tekrar söylüyorum bakın alkol alıp araba kullanmayı değil, aldığı alkolün etkisinin ne zaman geçeceğini soruyor. 5 saat mi, 10 saat mi, 24 saat mi, 1 hafta mı nedir bu süre? iyi o zaman alkol aldık diye 4 yıl boyunca araba kullanmayalım mı peki? hala birileri alkol alıp araba kullanmayı düşünüyor olur mu o zaman da? yani sorunun ne demek istediğini anlamak çok mu zor?
  • kibritsuyu  (01.09.15 11:45:39 ~ 11:51:21)