Basit bir wordpress sitesi kurmak zor mudur?

Beraber iş yaptığım bir abim geçende bana "ya alper bana bi site yapsak, oraya ben yaptığım işleri falan yazsam olmaz mı? çok mu zor o işler?" dedi. Ben de "bi bakayım" dedim.

Evet, bakıyorum. İhtiyaç listemiz;

1. Bir adet .com uzantılı domain.
2. Sağlam bir saklama alanı(icabında müzik ya da video upload etmek için) Mesela 1GB falan yeterli olacaktır sanırım.
3. Sanırım ihtiyacımız olan şey wordpress. Yani birisi bize altyapıyı kuracak. Biz haberleri elle gireceğiz. Üyelikmiş, yorummuş falan filana gerek yok.
4. Her haberin altında da facebook twitter paylaş düğmeleri

Bunu sıfır web programlama bilgimle ben kotarabilir miyim? Bilgisayar konusunda az buçuk yetenekliyim. Bilgisayar programlamayla da ucundan kıyısından ilgiliyim.

Yoksa parasını verip birine mi yaptıralım? Bu işin bize kurulum maliyeti ne olur? Kime gidelim?

kimseye gitmeye gerek yok.
wordpress ya da wix ile istediginiz gibi bir siteyi sifir kodlama bilgisi ile yapabilirsiniz.
akliniza takilanlar icin youtubedaki videolara, forumlara baka baka halledersiniz.
  • chaotic good  (31.08.15 16:33:19)
Hiç zor değil. Her şeyi tek seferde de yapabilirsin. Mesela netinternet veya aysima gibi bir yerden hem domain hem hosting al. Bunlar zaten tek tıkla wordpress kurma olanağı sağlıyorlar. Sana sadece tema seçmek, eklenti yüklemek ve içerik girmek kalıyor.

  • gezgin rocker  (31.08.15 17:15:21)
wordpress'in kendi servisini kullanmanı önermiyorum, yukarıdaki arkadaşın aksine. domain'e yönlendirirsen custom theme ve ftp kullanamama gibi kısıtlamalar var, ayrıca sanırım gene sitende reklam gösteriyolar. premium servisleri de çok pahalı, yılda 99$. bence en güzeli bahsettiğim yerlerden domain ve yıllık 40 tl civarına hosting almak. tüm kontrol sende oluyor o zaman, cpanel veya ftp ile siteni modifiye edebiliyorsun.

  • gezgin rocker  (31.08.15 18:36:42 ~ 18:40:15)