Alevi ayrımcılığı

Bu ifşayı çok çok öfke içinde olduğum için yapıyorum. örnek olarak göstermek maksatlı, köşede bir yerde dursun diye koyuyorum.

hikaye özetle; daha önceden bir iki defa facebook messenger üzerinden konuşmuş iki insanın birbirlerini tanıma aşamasında konu mezheplerine geldiğinde geçen konuşmalar. zaten aramızda geçen diyalog fazla açıklama yapmama gerek bırakmıyor.

imageshack.com

ahahah kusura bakma ama böyle insanlarla neden muhattap olup laf anlatmaya çalışıyorsunuz ki? hiç gerek yok.

  • tuborg yesili  (31.08.15 13:52:25)
Olay Alevi-Sünni mevzusu değil. Kız kezban.

  • arnold schwarzeneger  (31.08.15 13:53:01)
ya birader kusura bakma da ikinizde birbirinizden hallicesiniz. yoktan yere atar gider yapmışsın. ekmeğinden olmuşsun.

  • vodafona kayıtlı böyle bir kullanıcı yoktur  (31.08.15 13:56:22)
rezillik, başka hiçbir şey değil.

sünniyim, şu soruları soran kadınla aynı mezhepten olsam da zikseler aynı ortamda bulunmam. kız kezban bile değil.
  • mermize  (31.08.15 13:56:43)
kiz kezban sen ise alevi olmana ragmen alevilikle alakali en ufak bilgin yok. bence degisime kendinden basla.

  • tezek  (31.08.15 13:57:11)
tanıma böyle insanı zaten :)
mezhep tartışmasını geçtim, doğru dürüst iki çift laf edilecek bir insan gibi görünmüyor.
- mesajı arkadaşlarına mı gösteriyorsun
-bilmiyorzan sus adam sansınlar
-hat safada

sonra türk kızları çok kezban :) valla sizin tanımaya çalıştıklarınız böyle. halbuki çok akıllı, çok doğru düzgün kızlar var etrafta. valla varlar :)
sıkma canını, hiç sinirlenmeye bile değmez. bu şimdi gider etrafta ama aleviler çok rererö de der haberin olsun :)
komik sadece
  • 65 derece  (31.08.15 13:57:14 ~ 13:57:56)
Kız ağır kezban bi kere laf anlatmaya çalışman hata

  • topraam  (31.08.15 13:57:35)
o değil de kız bildiğin beyinsiz lan. allah tanıdıdıklarına sabır versin.

  • yapma volkan  (31.08.15 13:58:05)
kız ayrımcılık yapamayacak kadar beyinsiz dostum

  • jamalbsf  (31.08.15 14:02:03)
mesajlardan anlaşıldığı üzere ikiniz de acaip çirkinleşmişsiniz. ayrıca en başından böyle bir insana laf anlatmaya çalışman hata. sonrasında kısa ve net cevaplar verebilirdin. kızın yanlış bildiklerini düzeltmiş olurdun. zaten ön yargılı , bundan sonra daha bir önyargılı yaklaşır artık.

arkadaşlar asıl kezban olan , her önüne gelene kezban diyen bence. kızın kezbanlık bir durumu yok. Türkiye'de ortalama bir türk ailesinde sunni-alevi ayrımı yapıldığını varsayarsak bu durum beklenen bir durum aslında. yalnızca bir fırsat bulunca açıklamak, merak ettiği herşeyi anlatmak ve aydınlatmak gerekir diye düşünüyorum. sonuçta o kıza ailesinin yapamadığı şeyi siz yapmış olacaksınız. ailesinden akrabalarından çevresinden duydukları belki de onlar; gusül almıyosunuz falan... not:türküm. sunniyim. ama hiçbir dini vecibemi yerine getirmiyorum ne yazık ki. alevilere, kürtlere, sunnilere, herkese saygım sonsuz. herkes kendine öğretileni öğrenir. bu yüzden tartışma yaratmaya gerek yok.
  • rakidabalikolsa  (31.08.15 14:04:28 ~ 14:08:25)
Karşı tarafın bir ayrımcılığını göremedim yazışmada, gereksiz alınganlık göstermişsin ama bu ülkede ayrımcılık adettendir, aynı haltı yemiş iki kişiden yakın görülene laf edilmezken, uzak olan itin g.tüne sokulur.

  • harvey  (31.08.15 14:04:33)
Kız net gerizekalı.

  • elikası  (31.08.15 14:08:17)
suç ilk sizde @mephisto

  • imparatorolmayikolaymisandin  (31.08.15 14:21:01)
ya kız ayrımcılık yapamayacak kadar cahil amk.

hayır sen niye bu mevzulara giriyorsun ki?
  • dios  (31.08.15 14:31:10)
kiz gerizekali. gerizekali olsun olmasin ayn zamanda igrenc bir zihniyet. alevi ayrimciligi devlet politikasi olduktan sonra bu tip insanlardan farkli bir sey beklemek mantiksiz olur zaten. hicbir yaptirimi yok ki irkciligin, ayrimciligin, nefret soyleminin ulkede.

  • baldur2  (31.08.15 14:39:24)
Var böyle orospu çocukları.

  • angelus  (31.08.15 14:42:30)
kiz mum sonduye takmis senden cevap alamayinca olay orada patlamis ahahah
cahillere laf mi anlatilir, birak ugrasma.
laflara baksana sus adam sansinlar bilmem ne.
okumasi da yok garibimin
"yikildik derken?" diye kac kere sormus.
  • chaotic good  (31.08.15 14:47:07)
Bence kız "yılmak" kelimesinin varlığından bihaberdi. O biraz üzdü beni.

  • sesee  (31.08.15 14:49:29)
kız çok fena. geleceği eskortluk, eğer fiziği varsa. buraya yazdım.

karşıdaki eleman da keko, onu da yazmadan geçmeyeyim.
  • [silinmiş]  (31.08.15 14:50:08 ~ 14:50:40)
Kusura bakma sen de az değilsin. Tamam kız leş fakat sen de sırf elinden kaçırmamak için kırk takla atmışsın. Ben okurken tahammül edemezken sen siktiri çekip çıkamamışsın.

  • teoridefeminist pratiktegeysa  (31.08.15 14:54:01)
kadin yilmak kelimesinin anlamini bilmiyo :)))

  • sayns  (31.08.15 15:59:58)
salak ayrimciligi ancak bu.

  • e haliyle  (31.08.15 17:38:24)
Uzun zamandir bu kadar salak birini gormemistim.

  • brkylmz  (31.08.15 19:03:31)
bütün olay aynı dakika içinde cereyan etmiş. Olm nasıl bu kadar hızlı yazıştınız. Konuyu ne ara olgunlaştırıp, ne ara nefret ettiniz.

  • gkn  (31.08.15 19:25:59)
sırf güzel kadın olsun diye önünüze gelen her kalitesize atlarsanız sonuç bu olur işte.

  • devilred  (31.08.15 19:32:59)