27 yaş? evlenmek?

herkes evleniyor ya. evde mi kaldım nedir...sizce evlenmek için ideal yaş ne? kaç yaşından sonra biri artık umudu kessin? hani yarın bulsam bunun tanıma süreci var, nişan süreci var, evlenme süreci var. ki yarın da bulmam imkansız. 1 hafta içinde bulsam bari. dsfsdf.
danke.

bütün kuzenler 30-35 arası evlendi benim gfkfkg hayatını yaşa.

  • ra amin ka  (30.08.15 18:43:58)
Iste yarin bulsan bunun tanismasi nisani evlenmesi derken gecen sürede evli tanidiklarinin yarisi boşanacak zaten.
Bosver o yuzden. Rahat ol.

  • rayde  (30.08.15 18:46:06)
Tam yaşı. 1 sene içinde kendini evli bulsan çok uygun bir yaş. 30dan sonra umudu kessin.

  • mandalina kokusu  (30.08.15 18:49:47 ~ 18:54:39)
evlenmek icin ideal yas, omur boyu katlanabileceginiz birini buldugunuz yastir efem.
27 yas gec degil, olgunlasiyorsunuz daha iyi karar verebilirsiniz o acidan bakin.

  • chaotic good  (30.08.15 19:00:18)
Yav sen erkekmişsin ya. Erkek evde mi kalır asfgsdgs
Yok sana ideal yaş maş. Kaçta bulursan artık. 30u da geçebilirsin, sıkıntı yok.

  • mandalina kokusu  (30.08.15 19:04:51)
@mandalian ya belirli bir yaştan sonra birilerinin peşinde koşayım enerjisi kalmıyor artık. 30'dan sonrası bence erkek için de sıkıntı. hadi 35 olsun.

  • passion rules the game  (30.08.15 19:09:34)
(bkz: bence artık sen de herkes gibisin)

biyolojik saatim geldi diye tutturdun değil mi?

senin yaşlarında birisiyle tanıştım. 2-3 yıl önce. bana ilk hafta evlenmek istiyorsan sevgili ol dedi. aşığım gözüm görmüyor benim. ok falan dedim. bulmuşum dünya güzelini...

ama öyle olmadı işte. o 29 una geldiği zaman ayrıldık. sürekli senin gibiydi. başımın etini yedi durdu. aşkın gözü kör olsun ki farkına varamadım içinde bulunduğum durumun.

sana tavsiyem boşver. bak haftaya bir akrabam evleniyor 40 küsur yaşında. kadın mutlu.

çocuk mu derdin? olur bi şekilde; artık her şey mümkün.

bence facebook ta gördüğün arkadaşlarını boşver. onlar mutluluk fotoları atıp sanki maldivlerde bambudan evde yaşıyolar havası kesiyolar. ama o evin içinde dönen fırtınaları kimse bilemez.

acele edersen kaybedersin. @chaotic good doğru söylemiş.

daha geçen gün 4-5 yıllık evli ve çocuklu kuzenim "evlendiğin zaman dertler başlar" dedi.

buradan evlilerin moralini bozmak da istemiyorum ama neyse ne işte.

acele etme ama.

not: kardeşim sen erkek misin ya??? erkek halinle bile böyleysen kadınlar napsın? off neyse ben topuk...
  • kupigometa  (30.08.15 19:11:27 ~ 19:12:39)
@kupigometa
abi çevremde herkes evleniyor bir panik havası hakim ben de etkilendim.

  • passion rules the game  (30.08.15 19:17:20)
Erkeğim, evleneceğim kadınla otuzumdan önce karşılaşabileceğimi sanmıyorum. Kendimden yaşça küçük bir kadınla evlenmeyi planlıyorum. Ama bu işler belli olmaz.

27 ne erken, ne de geç. 30 da geç değil. Bir önceki jenerasyonla aramızda çok fark var. Acele etmeye gerek yok. Unutmayın, evlenmek değil, ayrılmamak marifettir. Sevgilerimle.
  • yirmisantim  (30.08.15 19:21:29)
Bazıları üniversitede henüz kendisi tanımadan evleniyor ama başka bir dünyayı da tanımadıklarından ve belki de boşanma kültürler olmadığından Ömür boyu mutlu ya da Mutsuz olarak evli kalıyorlar Kimileri de hem kendini hem de partnerini tanıyor uzun süreli bir birliktelikten sonra evleniyorlar Belki de evlilik yalnızca sevgili olmaktan farklı olduğu için hemen boşanıyorlar Hangisi daha iyi senin seçimin olacak. ikisi de farklı sebeplerden dolayı kötü sonuçlanabilir. Bu sebeple ideal evlilik yaşı diye bir şey düşünmek yerine mutlu nasıl olabilirim diye düşün. Sen bir robot değilsin ki tüm hayatında yıl yıl yapman gerekenler belli olsun. Özgür ol

  • Traveller  (30.08.15 19:31:12)
Sakin ol dostum.
Hayatını birlikte geçirmeye istekli olduğun biri çıkmadıysa paniğe de gerek yok. Ha öyle biri çıktığı vakit de yaşın ister 27 olsun ister 47 bir önemi yok.

  • Pepee  (30.08.15 19:38:18)
ahah erkekmişsin ya la. Yani tamam şimdi biri olsa 1-2 yıl sevgililik sonra evlilik olsa 29-30 tam tadında ama akışına bırak bakalım. Erkeksin sonuçta 35te de evlenirsin ne olacak. (kadınlarda da olur tabii ama yaşlı erkek daha tercih meselesi o yüzden diyorum)

Ben 25 yaşında bir erkeğim, benim de arkadaşlarımdan(genelde kızlar) evlenen var. Ya şu var abi, sen egonu tatmin ettin mi mesleğin askerliğin bilmemne yoluna girdi mi? Benim mesela çok bi aşk hayatım olmadı önce kendimi tatmin edip sonra düzgün bir ilişki istiyorum. Sende de durum böyleyse evlenme mesela.

Bir yaştan sonra uğraşmazsın belki doğru bir de yalnızlığa iyice alışınca boşver yaa diyebilirsin ama... 30'a doğru kadınlar teklif ediyormuş doğru mu o :D evlilik telaşıyla kadınlar yazmaya başlıyor deniyor bilemiyorum valla.
  • rodriguez2  (30.08.15 19:50:02 ~ 19:50:54)
Valla maddi anlamda tatmin olmaya başladığım an alıcam tek taşı, kime denk gelirse artık...

O yüzden hazır hissediyosan yardır.
  • scent of a pastrami  (30.08.15 19:54:39)
@rodriguez ya evet sanki kızlar daha çok panikte wdfsdfsd

  • passion rules the game  (30.08.15 19:55:46)
ideal evlenme yaşı bence yok, kişiden kişiye olgunluk seviyesine göre değişir.

bana göre ideal evlilik yaşı erkek için 35 kadın için 30 falan. kadın 27 erkek 32 olabilir; ama iki tarafta da 3'lü bir rakam görmek daha iyi.

hem ekonomik açıdan hem de hayata bakış açısı 30'Larda çok daha farklı oluyor. şahsen 27yi çocuk olarak görüyorum ben hala.

tanışma nişan sürecinin de uzatılmaması taraftarıyım.
  • aida bardak  (30.08.15 20:13:11)
Hayatı nasıl yaşamak istediğine bağlı. Risk almak istersen az süre tanıdığın kişiyle evlen Zaten evlilik nedir ki? Bir imza mı sevgini bağlılığını düşüncelerini değiştirecek. Bir de etrafına bak. Erken yaşta evlenenler çoğunlukla eğitimsiz kişiler (herkes kendini zeki eğitimli sanıyor bu arada) ve toplumun dayattıklarını (bu din de olabilir kültür de olabilir) sorgulamadan kabul ediyorlar. Ama kafasi çalışan kişi evliliğin O kadar da basit Olmadığını bilir. Evlenmek zorunda bile değilsin çocuğun Olmak zorunda değil. Her şey senin ne istediğine dahası istediklerini nasıl gerçekleştireceğini düşünmene bağlı. Örneğin paran azsa ve çocuk istiyorsan çocuk yetiştirmenin yalnızca istemekle sağlanamadığını bilmen lazım. 3 çocuk istersin ama belki biri McDonalds'ta Çalışmak zorunda kalır Okul çıkışlarında 5 çocuk istersin ama onlarla teker teker ilgilenmek için zamanın olmaz paran olsa da.

Belki de en önemlisi şu: Yaşın ilerlediğinde ben bu hayatı yaşadım Mı diye sorduğunda yanıtın evet olması, bu yüzden başkalarını boşver. Kendin ne istiyorsan onun için çalış
  • Traveller  (30.08.15 20:24:15)
Hayır, biraz daha ıssız takıl.

  • arnold schwarzeneger  (31.08.15 10:15:39)
Hayatini yasa. Evde kalma yasinda falan degilsin. Evlenme yasina yeni gelmissin, daha vakit var istersen. 30'dan sonra umudu kesin demek icin 50 yil oncesinde yasiyor olmamiz lazimdi, hic alakasi yok.
Nichts zu danken

  • stavro  (31.08.15 10:30:37)
etrafımda gördüğüm en mutlu çiftler 25-30 yaş arasında evlenenler. 30 yaş üstü sıkıntılı..

  • tirt star  (31.08.15 10:34:36)
Etrafimda gordugum en mutlu ciftler yok. Mutlu degiller. Umarim sen olursun.

  • stavro  (31.08.15 10:38:24)
çocuk derdin yoksa çokta şey yapma :) yaşa.

  • gokhan atestepe  (31.08.15 10:42:28)
26 yaşımdayım. 30-31 den sonra ne zaman olursa. ama öncesinde istemiyorum. üniversite mezunu, hayattan almak istediği tatlar olanlar için 30 öncesi bence saçma. ha baya ruh ikizini bulursun belki işler daha kolaylaşır ama hiç belli de olmuyor.

  • andy kaufman  (31.08.15 12:34:18)
umut kesmek diye bir şey yok. bunlar bizim toplumun köylü kafasının ürünü.
ben evleneceğim insanı 30 yaşında tanıdım (bağyanım), daha önce de ciddi ilişkilerim oldu ve evlenebilirdim ama hiçbirinde içimdeki o ses "evet, bu o" demedi. geç kaldım tribine girip evlenseydim şimdi hayatımdaki kişi ile yaşadığım mutluluğu hiç yaşayamayacaktım. böyle güzel bir duygunun varlığından bile haberim olmayacaktı.
etrafımızdaki evliliklerin çoğunluğunun mutsuz olmasının sebebi de bu "şartlar" hadisesi. yaşım geldi, işi gücü var, eli yüzü düzgün, eh seviyorum da diyerek evlilik yapıyor insanlar. yapmayın bu hatayı.
  • vecihi ile fikret  (31.08.15 14:39:20)
ya evlenmeyi niye bu kadar kötü bir şeymiş gibi gösteriyosunuz ki? hep de kötü evlilikleri norm almayın.

23 yaşında evlendim, 25ime gireceğim. eşim 30 yaşında. iyi ki evlenmişim, çok mutluyum eşimle.

evlenmeden önce nasıl "hayatımı yaşıyorsam", evlendikten sonra da yaşıyorum. sevgilimle yaşıyorum. her şey daha bi güzel.

xephyr +1 diyeceğim ayrıca.

kaç yaşında evlenirsen evlen, bir insanla anlaşmayı bilmiyorsan karşındaki insan farklı farklı kişiler olsa da yapamazsın. iki taraf için de geçerli bu durum.
  • sayns  (31.08.15 14:56:21)
2015 gerçekten de evlilik yılı oldu, herkes evlendi yahu, her kes.

(bkz: 13 haziran 2015 ben hariç herkesin evlenmesi)
  • [silinmiş]  (31.08.15 15:00:21)
27 yas güzel ölenlerin yasidir.

  • fleshbloodmore  (01.09.15 15:27:47)