msn ileti gecmisi

ben bunu "kaydetme" olarak secerim hep ama aklima da sey takildi simdilerde, bunlar nette kaydediliyor olabilir mi? ne de olsa avatar resmini degistirdigimizde bunu nete kaydediyor mesela, onun gibi yani, var da biz ulasamiyoruz belki. hayir diyin icim rahatlasin

kaydedildigini sanmiyorum ama konu$malarin filtrelendigini hep du$unmu$umdur. o ne derseniz hani harekete duyarli guvenlik kameralari vardir, hareket olunca bilmem kac saniye oncesinde aldigi goruntuden ba$lar kaydetmeye, onun gibi bi$i, anahtar kelimerden biri yazilirsa o mesajla$mayi kaydediyordur diye du$unuyorum.

  • notorious  (18.07.07 16:09:48)
msn plus ta ust menuye geliyoruz, plus! baglantisina girip "display event viewer" diye bir $ey var o belki i$ini gorebilir

  • maresalx  (18.07.07 17:42:33)
bazı kelimelerle ilgili notorious'un anlattığı gibi uygulamalar olduğunu duymuştum.. özellikle ICQ zamanında MOSSAD'ın adı çok geçerdi.. bilmiyorum şehir efsanesi midir değil midir.. CIA filan MSN iletilerindeki bazı tehlikeli bulduğu kelimeleri takipteler diye duymadım değil..

  • vercingetorix  (18.07.07 17:45:10)
yurtdışında açılmış bir davada mahkemenin microsoft'tan msn kayıtlarını istediğini biliyorum. yani evet kaydediliyor. kaynağımı bulamadım malesef nette

  • felsongy  (18.07.07 20:22:25)
big brother tarafından izlenmek üzere bütün kayıtlar takip edilebilecek bir formatta loglanıyor elbette. sebebi ise ulusal güvenlik. bütün açık maillerimizin vs. tarandığı gerçeği gibi. tabi bu bir adam var hepsini okuyor demek değil belli kelimeler aranıyor rastlanırsa alarmlar çalıyor. hatta telefon, gsm ve skype konuşmaları da benzer şekilde belli ses örneklerine göre taranıyor. pozitif sonuç çıkarsa ilgili makamlara haber veriliyor. o yüzden şifreleme kullanın diyoruz ama takan kim.

  • ozdek  (18.07.07 21:46:37)
hayir.

  • jack o lantern  (19.07.07 16:56:34)