Telefonla Taciz

İstanbul'daki nişanlımı bir vodafone numarası aramış. Kro sesli bir lavuk numaraları rastgele çevirdim vs demiş, nişanlım kapattıktan sonra da sürekli cevapsız çağrı bırakmaya başlamış. Ben izmir'deyim numarayı bana gönderdi ben aradım ama açmadı şerefsiz. Ne yapmak lazım bu numarayı nette fln yaysam suç mudur?

nişanlın, aradıgı tarihleri telefonundan silmesin. emniyet müdürlügüne gidip şikayet dilekçesi verebilir. emniyet'in bilim suçları şube'si sanıyorum ilgilenecektir. numara'dan kişinin kimligini tespit edebiliyorlar. emniyet'ten tatmin edici bir cevap alamazsa, ki bu cok düsük bir ihtimal savcılıga dilekçe vermesini öneririm.

kişinin telefonunu'da internet'te falan yayma. haklıyken haksız duruma düşersin.

sevgiler.
  • claimer  (28.09.09 12:33:26)
Savcılığa şikayet dilekçesi vermek en mantıklı çözüm.

  • mhm  (28.09.09 12:55:06)
evet direk savcılığa başvurun. bi daha aramaz diye ilgilenilmiyor bu tiplerle, sonra nesilleri tükenmiyor bi türlü. şikayet edince operatörünüzden size gelen aramaları falan buluyolar, gizliden bile çaldırsa bulunuyo diye biliyorum.

  • sezercik yavrum benim  (28.09.09 16:09:59)
emniyetin sitesinde bu tür şikayetlerin iletilebildiği bir sayfa var ve bir yerlere yazılı başvuru yapmaktan daha hızlı işliyor. ben telefonum çalınınca kullandım ertesi gün üç sivil polis gönderdiler işyerime kadar...

  • stopnsilence  (28.09.09 20:07:09)
amacın tacizden kurtulmak ise:
gayet resmi bir dil ile ;
"x nolu telefonun kullanıcısı olarak hakkınızda müşteki Bengü Maralman (salladım !)ve Şüpheli, faili mechul sanık olarak ; İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının 2009/45123 (attım !) Soruşturma Numarası ile Ceza tahkikatı başlatılmıştır.Bilginize....
diye bir mesaj atın.
başıma bir kaç kez geldi.ve hukukçu olmama rağmen bu yöntem tek başına aramaların sona ermesine yetti.
not: gerçek şikayet dilekçesi böyle değil biliyorum.ama karşı tarafı tırsıtmanız için belli başlı kelimeler kullandım.
  • ground  (29.09.09 09:57:10)