adres değişikliği

yurtdışındaydım şubata kadar, e-devlette de adres olarak yurt dışındaki adresim gözüküyor şuan. 7 haziran seçimlerinde farkettim olayı maalesef, ama yurtdışı seçmen olarak gidip havaalanında oyumu kullanabildim.

şimdiii tekrar ailemin yanına aldırmak istiyorum adresimi, nereden nasıl hangi belgelerle yaptırıcaz bu işlemi?

teşekkürler

Bugün son gün idi. Bir kaç radyo televizyon haberlerinde hatırlattı bunu. Malesef geç kalınmış. Belki bir ihtimal e devletten yapılabilir e-imzanız var ise ama emin Değilim

  • infernalcadre  (28.08.15 17:17:06)
Aşağıdaki bilgi yurtiçi seçmen için geçerli ancak belki işinize yarar.

infernalcadre'ın dediği gibi bugün son gündü ancak bugün yapılan başvurularla netleşen ve askıya çıkarılan muhtarlık bölgesi askı listelerine yazılmak veya bu listelerde düzeltme yapmak ve eksikliği gidermek için 2-10 Eylül 2015 tarihleri arasında ilçe seçim kurulu başkanlığına başvurabilir.

Siz en iyisi ilçe seçim kurulu'na giderek durumu anlatın. Onlarda büyük ihtimalle nüfus müdürlüğü'ne gönderip ikametgahınızı güncelleyip yeni listeye eklenmenizi sağlarlar.

www.ysk.gov.tr
  • konsantrasyon  (28.08.15 17:26:03)