yeşil pasaport ile almanya

arkadaşlar yeşil pasaportunu 7 ay önce çıkartan bir yakınım sağlık sebebiyle kısa süreliğine acilen almanya'ya gitmesi gerekiyor. işlemler ne şekilde yürüyor, vizeye gerek var mı?

emniyet pasaport şubenin bir cacık bildiği yok konsolosluğa yönlendiriyor, konsolosluk kesin konuşmuyor hava limanıyla görüşün diyor, hava limanında muhatap bulamıyoruz.

yeşil pasaporta almanya vize istemiyor.. dolayısıyla gidebilir hiçbi sıkıntı olmaz.

  • omonia  (28.08.15 09:24:05)
valilik izni falan lazım mı?

  • burty  (28.08.15 09:27:03)
yeşil pasaportun olayı bu zaten. elinizi sallaya sallaya gidiyorsunuz, ingiltere ve amerika dışında.

  • red g  (28.08.15 09:30:25)
abi hiç bir şey lazım değil, direkt çıkış yapıp gidecek işte? bir tek havaalanında çıkış pulu alması gerekebilir 15 liraya, o var.

  • zgrydn  (28.08.15 09:35:29 ~ 09:36:05)
çıkış pulunu da havaalanında hasta hasta uğraşmasın.. bankaya yatırılıyor çıkış harcı.
dekontunu da yanına alsın unutmasın.. bir de kimlik önemli. bazı pasaport polisleri ısrarla kimlik istiyor. halbuki pasaport da kimlik yerine geçmeli. ama dediğim gibi bazen ısrarla kimlik görmek istiyorlar...

  • omonia  (28.08.15 09:54:22)
yeşil pasaportla elimi kolumu sallaya sallaya ülkeye giriş çıkış yaptım kimse neden geldin diye bile sormadı.

hiçbir şey e gerek yok
  • basond  (28.08.15 15:38:36)