sabah uyanmak için ne kullanıyorsunuz?

cep telefonu, alarm, masa saati vs.?

irade.

  • zgrydn  (27.08.15 23:14:43)
Annemi

  • giggs  (27.08.15 23:15:58)
Masa saati. Telefonu da uzaga koyuyorum. Cunku masa saatini kapatip telefondan yeni alarm kurup saatlerce erteliyorum obur turlu.

  • rebellion  (27.08.15 23:16:10)
ucak modundaki cep telefonumu yanibasima koyuyorum, onun alarmi ile uyaniyorum.

  • chaotic good  (27.08.15 23:17:07)
Cep telefonu ve bulabildigim en rahatsiz edici alarm sesini.

Edit: Kedi cok iyiymis:)
  • stavro  (27.08.15 23:18:06 ~ 23:44:09)
Telefon, masa saati

  • cecilia  (27.08.15 23:20:29)
kedi - alarmdan daha etkili ve çok dakik aynı saatte uyandırıyor

  • neferkitty  (27.08.15 23:27:26 ~ 23:28:51)
masa saati, telefonda 15'er dakika arayla alarm, titreşimli bir saat. uykum biraz ağır

  • dinsiz adam  (27.08.15 23:27:54)
telefonda bibibip diye bir alarm var.

  • alperz  (27.08.15 23:28:43)
Telefon ya da kiz arkadasimin kendisi

  • condom kurşunu  (27.08.15 23:30:08)
cep telefonunun alarımı. 7'de kalkmam gerekiyorsa 6:50, 6:55, 6:57 ve 7:00'ye dört alarm kurarım. bu işi 100 kez yaptıysam 95'inde ilk alarmda kalktım, buna rağmen bu sapıklıktan vazgeçemiyorum.

  • der meister  (27.08.15 23:30:26 ~ 23:30:45)
uyanmama gerek olmadığı için hiç öyle şeylerle uğraşmıyorum

  • dirty pussy and cock  (28.08.15 01:19:04)
maalesef telefon alarmları bana işlemiyor. dış sesleri rüyama entegre ediyorum :(

kesinlikle uyanmam gereken çok önemli günlerde ofise gidip koltukta uyuyorum. ofise gidemezsem evde tekli bir koltukta uyuyorum. yani mümkün olduğu kadar rahatsız şekillerde uyuyorum. koltukta yatınca sürekli uyanıyorum bu uyanmalar da kalkmam gereken saate denk geliyor illaki. çoğunlukla geceleri çok az uyuyup masada falan, öğleden sonraları 1buçuk saatlik tek bir döngü şeklinde uyuyorum ofiste. bu enerji sağlıyor. haftanın iki günü hiç uyumuyorum.

bütün bu düzensizlikler yüzünden ayda iki kere bayılarak uyuyorum istemeden ve bu uykular 12si saati buluyor.

düzen kurunca o düzene alışıp uyanamadığım için nasıl uyuyup uyunacağımı o gün düşünüp planlanıyorum. neye ihtiyacım varsa. mesela bu geceyi daha düşünmedim. ancak sabah duş almam saçımı yapmam ve 8:30 da belediyede olmam lazım.

alarm kullanmaya sürekli aralar veriyorum. uzun bir ara geçince alarm kurduğum telefonumu gece yatarken yatağın altının tam ortasına koyuyorum. ve o alarmı kapatmak için kalkıp yatağı ittirmem gerekiyor ki oldukça ağır. o kadar ağır yatağı kaldırıp ittirip telefona eğilip geri yerleştirince de kalkmış oluyorum ama bu 4 5 gün sürüyor. 5. günün sabahında alarmla yine uyanamamaya başlıyorum.

üzerinde en çok kafa patlattığım konu bu.
  • disardayim  (28.08.15 01:31:02)
telefon + telkin

  • selam  (28.08.15 01:43:54)
@disardayim. Welcome to the club.

Ayakta uyuyabilen bir insan olarak her ortam, arac ve pozisyonda, sicaklikta uyuma yetenegine sahibim.

Telefona 3 masa saatine 1 alarm kurarim, duymam, uyanmam. Gec kaldin, uyuyakaldin diye uyandirmak icin ararlar, bir noktada ona uyaniyorum.

Ileride kendi evime gecince, ciddi ciddi arduino ile yatagi sallayan sistem takacagim. Cünkü farkettim ki biri dürtse bile uyanmiyorken, cebimdeki telefon titresimde valarsa uyaniyorum. Bir tek o beni uyandirabiliyor ama o da riskli. 1. telefon hep üzerimde olsun sevmiyorum. 2. popomla ne alarmlari snoozelaIp kapattim ben. Bir bilsen.
  • wiillii  (28.08.15 03:25:39)