4.5G ihalesi yapıldı, ancak

tüm operatörler, reklamlarda dörtbuçukge yerine dörtnoktaBEŞge diyorlar.

5g'yi sanki özellikle vurgulu söylüyorlar.

Siyasi sebeplerden ötürü olabilir mi?
dörtnoktabeşge demeleri bana çok enteresan geliyor?

Dört buçuk çok kötü yahu

  • Frederick Co  (27.08.15 22:51:15)
bana da tam tersi dört nokta beş çok kötü geliyor ya.
Sanırım bi tek bana öyle geliyor.

Zaten buna neden 4.5 diyorlar o da ayrı bi konu aslında 4G de geç işte. Nasıl ki 3G ihalesinde 3.5G demedik. Aynen öyle.
  • gkn  (27.08.15 22:54:10 ~ 22:54:59)
pazarlama stratejisidir belki.

  • yuzır  (27.08.15 22:56:40)
reyiz küsmesin diye

  • bryan fury  (27.08.15 23:13:52)
teknik olarak da 5g'yi destekleyecek. 5g için bir daha ihale yapmayacaklar. zaman kaybı olmayacak. önemli olan fiber altyapıyı kurmak. uç noktadaki cihazları değiştirdiklerinde 5g'ye geçmek çok daha kolay olacak.

suyu paralı yapmak gibi bir şey bu. hepsine bir çeşme sattılar parayla. iyi pahalıya sattı devlet diye sevinenler var. adamlar zaten onu misli ile bizden çıkarmak için ellerini ovuşturuyorlar.

geçen ttnet aradı, 24 aylık taahhüt istiyolar 8mbit adsl hat için. adamlar uyanmış işe. nisandan sonra adsl kullanan kalmayacak. siz siz olun sakın taahhüt vermeyin şurada nisan'a ne kaldı.
  • tetriste cubuk bekleyen adam  (27.08.15 23:18:32 ~ 23:20:10)
Daha önce 4G ihalesi yapılacaktı. Ancak her şeyi hepimizden çok daha iyi bilen bir siyasimiz 4G'ye de atarlanınca ve kimse de aga sen ne diyorsun diyemeyince ihale işi bu aya sarktı. İhalenin olması gerekiyordu. Malum kişiyi de kızdırmamak için 4.5G diye bir şey uydurup piyasaya sürdüler.

Dörtnoktabeş de hakikaten çirkinmiş, ben hep dörtbuçuk diye okudum.
  • bazilika  (27.08.15 23:20:27)
@tetriste cubuk bekleyen adam, teknik olarak 5G'yi desteklemesi mümkün değil ki? Bununla ilgili bir yazı var mı?

Zaten sormak istediğim; biz 3G ihalesinde de aslında 3.5G'yi yaptık ve kurduk. Ona 3.5 demedik, şimdi buna 4.5 diyoruz. Kel alaka bence.

edit: yazdığını tekrar tekrar okuyunca şöyle anladım. Altyapı fibere geçtiği için hazır olacak 5G'ye. Evet bu doğru. Ancak 5G'de hangi frekansların kullanılacağı belli değil. 5G'de kullanılacak frekanslar belli olduğunda devlet yine ihaleye çıkacaktır.
  • gkn  (27.08.15 23:25:47 ~ 23:30:32)
@gkn 5g için bir daha ihale yapacaklarsa saçma olmuş 4.5 adı.

  • tetriste cubuk bekleyen adam  (27.08.15 23:45:49)
@tetriste cubuk bekleyen adam; 5G tam olarak nasıl bir yapıya sahip olacak şu anda kesin bilinmesede, frekans belli olduğunda, devlet onu kiralar. İhale mutlaka olur.

  • gkn  (27.08.15 23:52:44)
5g dıye bısey yok arkadas. 5g nın ne olabilecegıne dair teori bile yok. koylunun bırı biz 5g ye geceriz dedi diye ıslere bak ya.

  • bryan fury  (28.08.15 08:26:37)