hırsızın çaldıkları

bikaç hafta önce annemlere hırsız girdi. kadının mücevherlerini ve biriktirdiği bi miktar parayı çalmış. maddi değerinden çok manevi değeri olan şeyler de gitmiş. elmas takım yanında imitasyon takıları da alıp götürmüşler. tam anlayamadık o kısmı

şimdi biz sahibinden, gitti gidiyor'a bakıyoruz takılar için, satsalar satsalar o tarz yerlerde satarlar gibi geldi. başka ne siteler var bakabileceğimiz?

bende düşük fiyata kuyumculara okutmaya çalışırlar, öyle internete pek koyacaklarını sanmıyorum

  • psyence fiction  (26.08.15 12:59:18)
kuyumcuların alacağı tarz değil, pırlanta elması falan alamaz kuyumcular

  • la noix  (26.08.15 13:09:42)
türkiye'de ikinci el bölümün en aktif olduğu siteler şunlar:

gittigidiyor

sahibinden

sanalpazar

donanımhaber sitesinin ikinci el bölümü

bence buralara bakın. özellikle donanımhabere bakın derim.

bir de bu tarz mücevherlerin alınıp satıldığı özel siteler olabilir oraların alınık/satılık bölümüne bakmak lazım ancak öyle bir site var mıdır bilmiyorum. ben hiç görmedim.
  • halitkin  (26.08.15 13:15:58)
hırsız imitasyonla gerçeği niye ayıklasın hepsini alır götürür.
bir hırsızın çaldıklarını internetten satabileceğine ihtimal vermiyorum.
sattığını ve gördüğünüzü farz edelim, nasıl hak iddia edeceksiniz?
  • cekilmis gayfe  (26.08.15 13:20:27)
intenete düsünceye kadar birkac el degistirir, cikilmaz isin icinden.

  • emrahday  (26.08.15 13:28:25)
satacağı yer hazır olmayan hırsız maldır. internette satacaksa da maldır. sanmıyorum yani. ama tabi bakmakta yarar var.

  • baharat  (26.08.15 14:18:16)
Nasıl hak idia edeceğinize dair cevap şu olabilir,

Poliste zaten tutanak var, ilgili şahıs hakkında şikayette bulunursanız o şahıs aldığı mücevherlerin kaynağını bildirmek zorunda olur. Bildiremezse çalıntı olduğu ispatlanabilir.
  • cenkertem.afc  (26.08.15 14:27:03)
benim fotoğraf makinemde sahibinden de bulunmuştu. Polis te çoğu zaman bu siteleri takip ediyor zaten. Eğer çok spesifik şeylerse göz ardı etmeyin siteleri takip edin derim bende

  • primetime  (26.08.15 14:29:10)