[]

Smart tv tavsiyesi

Philips, samsung ve lg markaları düşünüyorum. Pahalı olmasa sony de olur.
Hangisinin servis, tamir hizmeti daha iyidir?
Ve hangisinin arayüzü daha iyidir? Hem akıcılık hem de görsellik bakımından.
Ayrıca kanal geçiş hızlarının HZ ile alakası var mı?
100-300 HZ arasında belirgin bir fark var mı?

bunlar merak ettiklerim :)

 
Kanal geçişi ile hz arasında bir ilişki yok. 100 hz yeter 4k kanallar gelene kadar.


  • ehti  (26.08.15 09:52:28) 
ben de uzun süre araştırmıştım zamanında sonra lg aldım.
philips in görüntüsü gerçekten daha kaliteli. şimdi alsam philips düşünürüm belki ama arayüzü inanılmaz kabız. lg nin de arayüz hızından memnunum. özellikle son modellerinde webOs kullanıyorlar. çok daha akıcı. yine philips de smart olayı da bombok. lg nin program desteği ve web vs arayüzü çok daha kullanışlı. mesela lig tv de bile yalnızca lg tv lere özel uygulama var. ve ben bunu kullanıyorum. inanılmaz da memnunum.

kanal geçiş hızları emin ol çok çok farketmiyor hiç bi tvde. yalnızca hd kanallar daha geç açılıyor diğerlerine göre hepsinde. veri olayı.

tamir servis işlerine hiç girmedim bilmiyorum.

hz olaylarının farkını ps oynarken ekran yenilenmelerinde, maç izlerken uzun toplarda falan görürsün. bence biraz fark oluyor.
  • baharat  (26.08.15 10:31:31) 
philips ve sony android tv çıkartıyor. philipsin var hatta. 4-5bin lira ama 55inç. daha ufak boyları daha ucuz olabilir.


  • sutlu nescafe  (26.08.15 11:26:22) 
Ben bunu almaya karar verdim. Birkac gun icinde alirim insallah.
Samsung 40J5570 40" led tv (1699 tl 25.08.15 hepsiburada)

  • isott  (26.08.15 12:05:44) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.